Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marek Karbarz: Co do wyjściowego składu mamy już jasność

Marek Karbarz: Co do wyjściowego składu mamy już jasność

fot. archiwum

- Finałowy turniej Ligi Światowej w Rio de Janeiro zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Po pierwsze, zagrają tam najlepsze aktualnie zespoły świata. Sportowo także powinno być bardzo ciekawie - mówi mistrz olimpijski i świata, Marek Karbarz.

Przedsmak mamy w rywalizacji w grupach, gdzie nikt nie oszczędza się, walka trwa do ostatniej piłki. Trenerzy nie zawsze wystawiąją najlepszych, ale ci co wychodzą dają z siebie wszystko. Po drugie, ciekaw jestem jak będzie wyglądała taktyka trenerska w meczach w Rio de Janeiro. Oczywistym, przynajmniej dla mnie jest, że szczyt formy w tym roku wszyscy szykują na Pekine. Jak z tym poradzą sobie trenerzy? Jakie wykonają ruchy szkoleniowe? Oni mają swoje dylematy – dodał Karbarz.

 

Niebawem trener Raul Lozano ogłosi skład reprezentacyjnej dwunastki. Niewykluczone, że znajdzie się w niej czterech zawodników Asseco Resovii Rzeszów, której jednym z szefów jest Marek Karbarz. W kadrze są Krzysztof Gierczyński, Krzysztof Ignaczak, Marcin Wika i Paweł Woicki – mówi Marek Karbarz. – Bardzo byśmy byli radzi, żeby jak najwięcej naszych graczy zagrało w igrzyskach. Byłoby to piękne nawiązanie do tradycji Resovii z lat siedemdziesiątych, kiedy to kilku zawodników z naszego klubu grało w Monachium i Montrealu . 

Marek Karbarz, jak mówi, nie chce włączać się w rozważania na temat ustalania składu. Bardzo dobrze w meczach z Chinami zagrał Wojciech Grzyb, a tydzień później w Łodzi podobnie spisał się Marcin Możdżonek – powiedział. – Na pewno na środku trwa rywalizacja. Myślę jednak, że dyspozycja w jednym meczu nie będzie decydowała. Trener Raul Lozano widzi graczy jak spisują się na treningach i w całym sezonie. Myślę, że ma problem przy podejmowaniu pewnych decyzji. Sądzę jednak, że co do wyjściowego składu mamy już jasność .

 

Mówiąc jeszcze o turnieju w Rio de Janeiro Marek Karbarz podkreślił, że w tych zawodach należy grać, a nie ukrywać formę. Ten kto zwycięży w tegorocznej Lidze Światowej uzyska pewną przewagę nad resztą stawki – powiedział. – Brazylia jest na pewno faworytem Final Six oraz igrzysk olimpijskich. Nie znaczy to wcale, że z tym zespołem nie można wygrać. Były już spotkania na tzw. styk. Bliscy pokonania mistrzów olimpijskich byli siatkarze Francji w finale Ligi Światowej w Moskwie. Dlaczego Brazylia nie miałaby przegrać w tym roku? .

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved