Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Karol Janaszewski: Każdy będzie mógł się pokazać

Karol Janaszewski: Każdy będzie mógł się pokazać

Wczoraj reprezentacja Polski juniorów odleciała do Włoch, gdzie w najbliższych dniach wystąpi w turnieju towarzyskim. - Ten turniej jest po to, aby nam pomóc przybliżyć skład docelowej dwunastki na tegoroczne mistrzostwa Europy - zapowiada Karol Janaszewski, szkoleniowiec kadry juniorów.

Po przylocie na miejsce Polacy zmierzą się z gospodarzami turnieju Włochami, Rosjanami, Argentyńczykami oraz Czechami. Karol Janaszewski opowiadał o tym turnieju dla serwisu reprezentacja.net, na warszawskim lotnisku Okęcie, tuż przed wylotem.

Czy są duże zmiany w składzie juniorów w porównaniu do zespołu, który w zeszłym roku grał w mistrzostwach Europy i świata jako kadeci?Jeśli chodzi o zawodników w naszym zespole to w zasadzie trzon kadry pozostał bez zmian. Myślę, że w innych reprezentacjach jest bardzo podobnie. Zawsze są jakieś małe zmiany kosmetyczne. U nas porównując tegoroczny turniej kwalifikacyjny do ME juniorów z mistrzostwami świata kadetów w Meksyku praktycznie była tylko jedna zmiana. Na MŚ jako atakujący grał Szymon Piórkowski, w kwalifikacjach zaś Patryk Strzeżek, który również teraz jedzie z nami do Włoch. Szymon w ogóle nie uczestniczył w przygotowaniach, gdyż leczy kontuzję, której nabawił się jakiś czas temu. Niestety również z powodu niewyleczonej kontuzji nie leci z nami Mateusz Mika, który był zarówno na MŚ kadetów, jak i na kwalifikacjach juniorów. Leczył się przez półtora miesiąca, przyjechał na zgrupowanie gdzie po dwóch dniach okazało się, że ten uraz nie jest jeszcze wyleczony. Zobaczymy, czy weźmie udział w ME. Wszystko zależy od tego, jak będzie przebiegała rehabilitacja, czy jego organizm pozwoli na to, żeby mógł trenować z pełnym obciążeniem.

Zespoły, z którymi zagracie we Włoszech znacie bardzo dobrze – niejednokrotnie z nimi grywaliście. Jedyną niewiadomą mogą być chyba tylko Czesi.

Z Czechami graliśmy dwa lata temu na turnieju w Kędzierzynie, nie zakwalifikowali się ani na ME ani na MŚ kadetów. Z tego, co pamiętam w ich zespole ciągle zachodziły jakieś zmiany i jestem ciekaw jak teraz wygląda ta drużyna. Jest to gospodarz aktualnych ME juniorów i na pewno zrobią wszystko żeby się jak najlepiej przygotować do tej imprezy… Rosjanie to czołówka europejska, która w tym roczniku, poza czwartym miejscem na ME kadetów, nie odegrała jeszcze znaczącej roli. Ale oni, w przebiegu kilku ostatnich roczników, pokazali, że w kadetach grają troszkę słabiej, ale im są starsi tym ich gra wygląda coraz lepiej. Zobaczymy czy to się potwierdzi, bo „materiał ludzki” tam jest naprawdę bardzo dobry. Chłopcy mają świetne parametry, do tego zmienił im się trener, więc ich gra na pewno będzie wyglądała inaczej… Argentynę widzieliśmy na MŚ w Meksyku, zespół ten znalazł się wtedy w czwórce (Polacy zajęli 5 miejsce – przyp. red.). Jest to zespół bardzo dobrze poukładany technicznie i taktycznie, doskonale grający w obronie.

* Cały tekst rozmowy Tomasza Kowalika z trenerem Karolem Janaszewskim zamieszczony jest w serwisie reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved