Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dostali trochę wolnego

Dostali trochę wolnego

fot. archiwum

Tak jak po każdej rundzie Ligi Światowej, polscy siatkarze otrzymali kilkadziesiąt godzin wolnego. Trener Raul Lozano wyznaczył zbiórkę na wtorek w Poznaniu, gdzie w najbliższy piątek, w Arenie, rozegrany zostanie pierwszy mecz z Egiptem.

Po spotkaniu drużyna od razu uda się do Bydgoszczy, gdzie w sobotę odbędzie się druga potyczka z siatkarzami z Afryki, którzy tak doskonale spisują się w tegorocznej edycji.

 

Na zbiórkę w Poznaniu mają stawić się wszyscy zawodnicy z kadry. 19 lipca najprawdopodobniej poznamy skład dwunastki na igrzyska olimpijskie. – Na pewno do Rio de Janeiro, jak uzyskamy awans, odleci olimpijski skład – mówi wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Waldemar Wspaniały . – Niewykluczone, że już w meczach z Egiptem Raul Lozano wystawi tych, którzy w Pekinie będą walczyć o medale. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kibice, którzy śledzą uważnie rozgrywki w 80 czy 90 procentach na pewno wytypują prawidłowo skład. Tak czy inaczej ostateczna decyzja będzie należeć do trenera Lozano. W moim odczuciu są jeszcze dwie-trzy niewiadome, ale ja mogę się mylić. 

W tabeli grupy D Polska ma dwa zwycięstwa więcej niż wicelider. Teoretycznie może zdarzyć się taka sytuacja, że nawet dwie porażki z Egiptem dadzą nam awans do Final Six w Rio de Janeiro. – Takiej opcji nikt w zespole nie bierze pod uwagę – mówi środkowy Daniel Pliński . On w zgodnej opinii fachowców może być spokojny o miejsce w dwunastce. Podobnie jak Łukasz Kadziewicz . Są wątpliwości co do nazwiska trzeciego zawodnika na tej pozycji. – Na parkiet wychodzimy, żeby wygrać, a nie kalkulować. Zwycięstwa i dobra gra należą się naszej wspaniałej publiczności.

 

W meczach z Japonią reprezentacja, jak mówi Waldemar Wspaniały, grała całkiem dobrze. – W dwóch setach powiedziałbym, że nawet świetnie – dodaje. – Były przestoje, ale na tym etapie przygotowań jest to normalne. W konfrontacji z najlepszymi w Rio de Janeiro będzie prawdziwy sprawdzian.

 

Oczywiście gra w igrzyskach bardzo nam się marzy – mówi Daniel Pliński. – Kto nie chciałby zagrać w tak wielkim turnieju. Na razie jednak nie zaprzątam sobie głowy ani występami w Pekinie, ani w Rio de Janeiro. Odpoczywam i od wtorku będę koncentrować się na meczach z Egiptem.

 

Do Rio de Janeiro w przypadku wywalczenia awansu reprezentacja Polski odleci w poniedziałek 21 lipca.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved