Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr. B: Drugie zwycięstwo Kubańczyków

LŚ gr. B: Drugie zwycięstwo Kubańczyków

W ostatnim meczu piątego weekendu Ligi Światowej w gr. B Kubańczycy po pięciosetowym boju pokonali Koreę. Zwycięstwo w tej grupie już wcześniej zapewnili sobie Rosjanie.

Po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszym secie Kubańczycy nabrali niesamowitej pewności siebie. Mocne zagrywki oraz ataki, których nie byli w stanie zatrzymać koreańscy blokujący sprawiły, że wszyscy spodziewali się szybkiego spotkania zakończonego zwycięstwem gości. Plany Kubańczyków pokrzyżował zawodnik z numerem 4. Moon Sung-Min , którego świetna gra w drugim i trzecim secie pozwoliła gospodarzom na pokonanie świetnie dysponowanych gości. Siatkarze z Karaibów zaczęli grać nieco nonszalancko, za co zostali przez Azjatów natychmiast skarceni.

Kubańczycy wrócili do gry w czwartym secie, który pewnie wygrali do 20. Tie-break przyniósł wiele emocji licznie zgromadzonym koreańskim kibicom. Kubańczycy jednak ponownie udowodnili, że są zespołem lepszym i wygrali 15:12. Tym samym podopieczni trenera Samuelsa wyjechali z Korei z dwoma zwycięstwami na koncie.

Korea Płd. – Kuba 2:3

(16:25, 25:22, 25:22, 20:25, 12:15)

Korea Płd. : Moon Sung-Min (36), Choi Tae-Woong (1), Lee Sun-Kyu (7), Shin Young-Soo (11), Ko Hee-Jin, Kim Yo-Han (9), Yeo Oh-Hyun (l) oraz Chang Kwang-Kyun (2), Kwon Young-Min, Yun Bong-Woo (4) i Ha Kyoung-Min

Kuba : Leon (22), Leal Hidalgo (4), Jurquin (14), Simón (12), Camejo (4), Dominico (6), Gutierrez (l) oraz Estrada (3), Camejo i Bell (10)

Po meczu powiedzieli:

Samuels Blackwood (trener reprezentacji Kuby): – To był bardzo interesujący i wspaniały mecz. Popełniliśmy aż dziewięć niewymuszonych błędów, ale bardzo chcieliśmy tu wygrać i to nam się ostatecznie udało. Myślę, że zespół Korei będzie się dalej rozwija, mają kilku ciekawych siatkarzy.

Shin Chi-Yong (trener reprezentacji Korei): – Zespół Korei przegrał dziesiąty mecz z rzędu, ale nigdy tych dziesięciu porażek nie zapomnimy. Moi zawodnicy wypełniają wszystkie założenia taktyczne i dzięki temu prezentuj swa najlepszą formę. Do polowy piątego seta graliśmy w swoim rytmie, ale silne zagrywki Kubańczyków sprawiły, że przegraliśmy to spotkanie. Musimy jeszcze dużo pracować nad obroną i przyjęciem zagrywki, b dołączyć do najlepszych zespołów na świecie.