Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME Nestea: Koniec przygody Fijałka i Prudla

ME Nestea: Koniec przygody Fijałka i Prudla

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie wykorzystali szansy i pożegnali się z turniejem w Hamburgu. Polacy doznali drugiej porażki i tym samym nie awansowali do półfinału rozgrywek. Lepsza od nich okazała się para rosyjska.

Polacy mieli rozegrać mecz dziś o 10.30. Jednak jak dowiedziała się Strefa Siatówki z powodu kontuzji jednego z niemieckich siatkarzy do meczu nie doszło. Fijałek i Prudel bez wysiłku awansowali więc do kolejnej rundy. O godz. 15.00 Grzegorz i Mariusz będą walczyli już o półfinały. Niemcy chcą wyleczyć kontuzję jeszcze przed igrzyskami olimpijskimi i wycofali się z turnieju.

Fijałek/Prudel – Klemperer/Koreng 2:0(21:0, 21:0)

W kolejnej rundzie przeciwnikami Polaków byli Holendrzy – Nummerdor/Schuil. Lepiej mecz rozpoczęli rywale naszych siatkarzy i bez problemów wygrali 21:14. Fijałek i Prudel nie zamierzali jednak składać broni i w kolejnej partii po zaciętej końcówce wygrali 23:21. Tie-break to jednak popis Holendrów. Ich prowadzenie przez cały set nie podlegało dyskusji i to siatkarze z kraju tulipanów schodzili z boiska jako półfinaliści turnieju.

Nummerdor/Schuil – Fijałek/Prudel 2:1

(21:14, 21:23, 15:9)

W meczu ostatniej szansy na awans do półfinału Polacy spotkali się z rosyjską parą Barsouk/Kolodinsky. Początek okazał się wymarzony dla naszych zawodników. Polacy nie pozostawili w pierwszym secie złudzeń Rosjanom, wygrywając 21:12. Druga partia to jednak wyraźny dyktat rywali, którzy pozwolili naszej eksportowej parze zdobyć tylko 15 oczek. Tie-break był wyrównany i o wyniku zadecydowała emocjonująca końcówka, wygrana przez Rosjan 18:16.

Fijałek/Prudel – Barsouk/Kolodinsky 1:2

(21:12, 15:21, 16:18)

Mimo tej porażki polska para odniosła największy w historii sukces w mistrzostwach Starego Kontynentu. Najlepszym do tej pory miejscem było 7., wywalczone przez parę Bułkowski/Bachorski.

Jestem bardzo zadowolony zarówno z gry, jak i z tak wyśmienitego miejsca. Chłopcy pokazali, że potrafią bardzo dobrze grać w siatkówkę i nie mają kompleksów w walce z bardziej utytułowanymi rywalami – podsumował mistrzostwa Sławomir Robert, trener polskich plażowiczów.

W mistrzostwach brały również udział dwie inne pary. Tomasz Sińczak/Rafał Szternel zajęli 17. miejsce, zaś Michał Kądzioła i Jakub Szałankieiwcz 25.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved