Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Łukasz Kadziewicz: Ta atmosfera dodaje nam bardzo dużo sił

Łukasz Kadziewicz: Ta atmosfera dodaje nam bardzo dużo sił

fot. archiwum

- To jest coś nieporównywalnego, i my bardzo się cieszymy, że możemy rozgrywać sześć meczów Ligi Światowej w Polsce. Ta atmosfera dodaje nam bardzo dużo sił - mówił po meczu z Japonią Łukasz Kadziewicz.

Łukaszu, chciałbym cię poprosić o kilka słów podsumowania dzisiejszego spotkania.

 

Mecz sie odbył, wygraliśmy, to jest najważniejsze. Ten tydzień był naprawdę bardzo, bardzo trudny, co było chyba dzisiaj widać. Wyglądaliśmy trochę jak z przyczepiona gumą do pleców, nie było można sie rozpędzić. Nie wiem, może w przyszłym tygodniu trener trochę odpuści, żebyśmy na te finały do Rio pojechali w jakiejś przyzwoitej dyspozycji, bo jest ciężko. 

Jednak zwycięstwo 3:1 cieszy…

 

Cieszy. Szukamy tej formy od początku sezonu kadrowego, nie idzie nam. Może z takiej nijakości wyjdzie coś konkretnego, bo trenujemy ciężko. Chcemy jechać na finały, chcemy jechać na Olimpiadę, zaprezentować się jak najlepiej. A mecz dzisiejszy jest kolejnym małym krokiem do tego celu.

 

Na co jest położony główny nacisk przez trenera Lozano? Czy to jest siła ognia czy.. o szybkości to raczej nie ma co wspominać. Które to są elementy, które spowalniają polska reprezentację?

 

Na wszystko, co jest ciężkie (śmiech). Trenujemy dwa razy dziennie, w dni wolne robimy siłownię, więc nie możemy być świeżakami, nie możemy tutaj wyjść i fruwać, czy reprezentować swojej przyzwoitej formy, trochę się męczymy, trochę błądzimy, ale cieszy, ze wygrywamy. Wygrywamy, jesteśmy w dobrym punkcie wyjścia przed tymi finałami. Zostały trzy mecze… Postaramy się je rozstrzygnąć na naszą korzyść.

 

W Japonii jeden mecz się wygrało, drugi mecz sie przegrało. Tutaj jeden jesteście do przodu , jak będzie jutro?

 

Pierwszy dzień w Japonii był naprawdę bardzo dobry. W tym roku pierwszy raz zagraliśmy takie spotkanie i ostatni. Jednak drugiego dnia przegraliśmy 3:2. Oby historia nie powtórzyła się jutro. Chcemy zwyciężyć i przy takiej wspaniałej publiczności to jest wydarzenie. To jest coś nieporównywalnego, i my bardzo się cieszymy, że możemy rozgrywać sześć meczów Ligi Światowej w Polsce. Ta atmosfera dodaje nam bardzo dużo sił.

 

No właśnie. Graliście w Katowicach, tam była klimatyzacja, tutaj jej nie ma. Jednak chyba nie było po was widać tak wielkiego zmęczenia i braku tej klimatyzacji, która tam wpływała na waszą grę.

 

Jest w kraju kilka rzeczy do zmiany, ale klimatyzacja jest na dalekim miejscu, więc… Nie ma znaczenia tak naprawdę. Są kibice, jest świetna atmosfera , my się czujemy jakbyśmy byli przez te 5 minut bardzo ważnymi osobami. Każdy przychodzi, identyfikuje się z nami, chce, żeby reprezentacja Polski wygrywała. To jest dla nas ogromny bodziec do działania i ciężkiej pracy.

 

*Rozmawiał Marcin Prus – TV Polsat

źródło: przegladligowy.com, Telewizja Polsat

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved