Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr. D: Skuteczny rewanż Egipcjan

LŚ gr. D: Skuteczny rewanż Egipcjan

Reprezentacja Egiptu potrzebowała jedynie 68 minut, aby gładko 3:0 pokonać Chińczyków. Azjaci ustępowali ekipie z Afryki w każdym elemencie siatkarskiej sztuki.

Gwiazda reprezentacji Egiptu Ahmed Salah użył swojego ataku nie do zatrzymania i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa nad zespołem z Chin 3:0 (25:15, 25:22, 25:17). Mecz piątego weekendu Ligi Światowej rozgrywany przy czterotysięcznej publiczności trwał zaledwie 74 min. Egipcjanie w tym meczu pokazali się z zupełnie innej strony, niż w pierwszym spotkaniu, wygrali swój czwarty mecz w LŚ, poprawiając stan ilości wygranych na 4-6, natomiast Chińczycy przegrali swój piąty mecz.

Wspomagani przez rozentuzjazmowanych kibiców Egipcjanie zdobyli cztery punkty po atakach Salaha i prowadzili już 4:0, co spowodowało, że chiński trener postanowił wziąć pierwszy czas dla swoich podopiecznych. Salah po przerwie nie zmienił swoich świetnych ataków i nadal zdobywał kolejne oczka dla swojej drużyny, wyprowadzając ją na wysokie prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:2. Chińczycy zaczęli ustawiać skuteczne bloki a przodował w tym Dawei Yu , przeciwko mocnym atakom Egipcjan i zdołali zmniejszyć przewagę punktową do 10:5, na korzyść gospodarzy. Przyjęcie zespołu z Egiptu było znacznie lepsze, co pozwoliło zawodnikom z Afryki na budowanie skutecznych ataków ze skrzydeł. Pole do popisu mieli tam Mohamed Badawy oraz wspomniany wcześniej Salah. Dzięki tej dwójce Egipcjanie prowadzili już 16:8. Chińczycy nie dali rady powstrzymać znacznie lepiej dysponowanych w tej partii przeciwników i przegrali 15:25.

W drugiej partii Chińczycy zaczęli grac szybkie ataki przez środek oraz poprawili przyjecie i rozegranie i cały czas nie pozwolili oddalić się przeciwnikom, a nawet wyszli na jednopunktowe prowadzenie 8:7. Goście odzyskali prowadzenie (13:10), dzięki umiejętnym atakom Ashrafa Aboula Hassana . Powiększali przewagę nad chińskim zespołem, dzięki dobrej grze blokiem Ahmeda Mosaada i Abdela Latifa Othama (16:15). A dzięki dobrej postawie w ataku pary Badawy/Salah powiększyli różnicę punktową do 23:19. Chiny poprawiły znacznie grę blokiem oraz w obronie, dzięki sprawnemu libero Qi Ren , Janek rewelacyjna gra Saleha Fathy dała Egiptowi zwycięstwo w kolejnym secie 25:22.

Ostatnia odsłona tego spotkania była na początku bardzo zacięta. Dobrze w ataku radzili sobie chińscy atakujący Shi i Yingchao Fang . Walka toczyła się punkt za punkt, a na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodzili Egipcjanie, którzy dzięki świetny atakom Saleha Fathy i Salaha powiększali systematycznie swoją przewagę (16:10). Chiny zmagały się, aby pozostać w meczu, poprawiając chwilowo atak, ale ich przeciwnicy nadal grali dobrze na siatce i wygrali ostatnią partię 25:17 i cały mecz 3:0.

Egipt – Chiny 3:0

(25:15, 25:22, 25:17)

Egipt : Abd Elnaeim (21), Ahmed Abdel (7), Abouel (1), Youssef (7), Badawy (16), Abdel Fattah (8), Al Aydy (l) oraz Ahmed Abdalla, Gabal i Abdelkader

Chiny : Guo Peng (3), Shi Hairong (4), Yu Dawei (5), Jiang Fudong (2), Sui Shengsheng (7), Fang Yingchao (11), Ren Qi (l) oraz Cui Jianjun (1)

Powiedzieli po meczu:

Ahmed Zakaria (trener reprezentacji Egiptu): Było widać sporą różnicę w naszej grze w porównaniu z wczorajszym spotkaniem. Dziś poprawiliśmy grę blokiem oraz przyjęcie i to poskutkowało korzystnym wynikiem. Myślę, że moi siatkarze ponownie uwierzyli we własne umiejętności i znacznie poprawiły się im humory. Szkoda tylko, że straciliśmy dziś naszego rozgrywającego Abdallę Abdela Salama z powodu kontuzji barku oraz środkowego Mohameda Ali. Dałem też trochę odpocząć naszemu kapitanowi Hamdy’emu El Safi przed ostatnim weekendem LŚ w Polsce. Cieszę się z postawy naszego środkowego, Ahmeda Mosaada.

Zhou Jianan (trener reprezentacji Chin): Dzisiaj musiałem dokonać kilku zmian w składzie, ponieważ po pięciu weekendach rywalizacji część zawodników jest już zmęczona, a inni narzekają na urazy. Naszym głównym celem jest dobre przygotowanie zespołu na olimpiadę, dlatego też szansę gry muszą dostawać rezerwowi, bym podczas Igrzysk Olimpijskich miał możliwość dokonywać rotacji w składzie.

Hamdy El Safi (kapitan reprezentacji Egiptu): Wczoraj nie zagraliśmy dobrze, natomiast dziś poprawiliśmy te elementy, w których popełnialiśmy błędy. Naszym najsilniejszym punktem było przyjęcie oraz blok. Cieszę się z czwartego zwycięstwa, bo było ono nam potrzebne.