Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wygrają, bo mają coś do udowodnienia trenerowi

Wygrają, bo mają coś do udowodnienia trenerowi

fot. archiwum

- Mam jeszcze w kadrze dwa, trzy miejsca na Pekin - mówi trener reprezentacji Polski siatkarzy Raul Lozano, który wraz ze sztabem szkoleniowym zdecydował, jaką dwunastkę wystawić na mecze Ligi Światowej z Japonią.

To jedna z ostatnich szans dla tych, którzy chcą pojechać na igrzyska – dodaje Lozano.

 

Jednym z tych, którzy walczą o olimpijski paszport, jest Łukasz Żygadło . Wydaje się, że pewniakami na pozycji rozgrywającego są Paweł Zagumny i Paweł Woicki , ale… to Żygadło poprowadzi polski zespół przeciwko Japonii. Woicki jutro bierze ślub, a Zagumny jest kontuzjowany. – Robimy wszystko, by jak najszybciej powrócił do zdrowia – mówi Lozano. 

Argentyńczyk wolny weekend dał także Piotrowi Gruszce i Marcinowi Wice . Pozostali siatkarze trenują w Łodzi od wtorku. – Mecze z Japonią, a także następne z Egiptem w Poznaniu i Bydgoszczy będą decydujące – wyjaśnia Lozano.

 

Trener nie chce mówić o pewniakach w swojej drużynie, ale jest przesądzone, że do Pekinu polecą: Paweł Zagumny, Michał Winiarski, Daniel Pliński, Mariusz Wlazły, Łukasz Kadziewicz, Piotr Gruszka i Sebastian Świderski .

 

W tym tygodniu zaczęliśmy na poważnie przygotowania do Pekinu i jesteśmy nieco zmęczeni – mówi Świderski, który w piątek i sobotę zastąpi Gruszkę w roli kapitana. – Wierzę jednak, że dwukrotnie pokonamy Japończyków, choć styl może nie być najlepszy.

 

Polacy liderują grupie D, ale mają tylko punkt przewagi nad Japonią. – Wierzymy, że awansujemy do turnieju finałowego, wygrywając dwukrotnie w Łodzi – mówi kapitan Japończyków Takeshi Kitajima . – A ja myślę, że to my pojedziemy do Rio de Janeiro na finał – odpowiada Świderski.

 

Japończycy, którzy w Tokio wygrali jeden mecz z Polakami, przyjechali do Łodzi bez trenera Tatsuyi Uety , który jest chory. – Nie zabraliśmy także pięciu zawodników z kadry olimpijskiej, ale nie chcę powiedzieć kogo – mówi jego asystent Hideyuki Otake .

 

Kadra Polski na mecze z Japonią:

Rozgrywający:Paweł Zagumny,
Łukasz Żygadło

Środkowi:
Daniel Pliński,
Łukasz Kadziewicz,
Marcin Możdżonek

Atakujący:
Mariusz Wlazły,
Bartosz Kurek

Przyjmujący:
Sebastian Swiderski,
Michał Winiarski,
Krzysztof Gierczyński,
Michał Bąkiewicz

Libero:
Piotr Gacek

źródło: Dziennik Zachodni, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved