Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Rybak chciałby zostać w Warszawie

Radosław Rybak chciałby zostać w Warszawie

- Czuję się tu bardzo dobrze i chciałbym zostać - mówi atakujący Politechniki, olimpijczyk z Aten Radosław Rybak. - Mam propozycje z innych miast. Prowadzę rozmowy ze stołecznym klubem i mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.

Radosław Rybak podkreślił, że jego wymagania co do kontraktu nie są jakieś ogromne i gotów jest pójść na kompromis. – Wiem jaka jest finansowa sytuacja w klubie – mówi zawodnik. – W zespole znaleźli się zawodnicy młodzi, ale z pewnymi perspektywami. W przyszłym sezonie zapewne czekać nas będzie walka o utrzymanie, ale w dalszej perspektywie może poprawi się na lepsze i cele staną się inne. Mam swego rodzaju dylemat. W poprzednim sezonie graliśmy w barażach i nie chciałbym już czegoś takiego przeżywać. Jako sportowiec wolę walczyć o znacznie wyższe cele, ale z drugiej strony ciężka sytuacja w klubie, młody zespół może być również sportowym wyzwaniem.

Do AZS Politechniki Radosław Rybak przyszedł przed trzema laty. Jak mówi szybko zaaklimatyzował w stołecznym środowisku. – Jestem ze stolicą, klubem i tutejszym środowiskiem emocjonalnie związany – powiedział. – Może za rok będzie lepiej. Zależy mi, żeby tutaj zostać, ale oczywiście nie wszystko zależy ode mnie.Radosław Rybak obecnie przebywa na urlopie. – Z powodu wyjazdów nie mogłem zobaczyć wszystkich meczów reprezentacji Polski w Lidze Światowej – mówi. – Na pewno te rozgrywki są poligonem doświadczalnym dla trenerów przed igrzyskami olimpijskimi. W spotkaniach z Chinami czy Egiptem, zespołami teoretycznie słabszymi, można układać schemat grania w Pekinie. Nie mamy drugiego klasowego atakującego, a na pewno drugi taki jest potrzebny, gdyż jeden w ciężkim turnieju sam nie pociągnie. Osobiście wierzę jednak, że w igrzyskach wszystko będzie dobrze i reprezentacja odniesie sukces.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved