Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast Szczecin powalczy o ekstraklasę

Piast Szczecin powalczy o ekstraklasę

Piast Szczecin będzie jednym z głównych kandydatów do awansu do ekstraklasy - taki wniosek wysuwa się po ruchach transferowych w klubie. Jeżeli trener Marek Mierzwiński będzie miał do dyspozycji jeszcze dwie przyjmujące zagrywkę, o których myśli, to śmiało można zakładać, że Piast powinien wygrać rozgrywki I ligi.

Anna Szydełko, Malwina Konkolewska oraz Irina Archangielskaja – te trzy siatkarki już podpisały kontrakty z Piastem. Problem jednak w tym, że żadna z nich nie jest przyjmującą zagrywkę. A właśnie z siatkarkami, które będą to robić, było w poprzednich sezonach kiepsko.

W ubiegłym sezonie zadanie przyjmowania serwisów rywalek spoczywało głównie na Małgorzacie Plebanek oraz Annie Związek. Jak wiemy, Piast nie awansował, a Plebanek i Związek pożegnały się z Piastem. Teraz szczeciński klub wzmocnił się trzema innymi zawodniczkami – Szydełko, Konkolewską oraz Archangielską. Żadna z nich nie jest jednak przyjmującą. Szydełko to środkowa bloku. Konkolewska ostatnio też grała na środku siatki, ale może również występować jako atakująca – czyli zmienniczka Pauliny Chojnackiej. Archangielska to oczywiście rozgrywająca. Kto zatem zagra na przyjęciu zagrywki, czyli jako skrzydłowa?Rozmawiamy z czterema kandydatkami – informuje trener Piasta, Marek Mierzwiński. – Mam nadzieję, że z nich wyłonimy dwie, które dołączą do naszej drużyny. Jedną z nich jest Czeszka Vendula Haragova, która ostatnio wystąpiła w Szczecinie i w Świnoujściu w turniejach siatkówki plażowej.

Haragova mierzy 183 cm wzrostu i według Mierzwińskiego świetnie gra blokiem. – Jak na skrzydłową, to blok ma aż za dobry – twierdzi szkoleniowiec. – Natomiast ciężko mi było ocenić jej atak. Dlatego czekam na informacje dotyczące jej statystyk w grze w hali.

O pozostałych trzech zawodniczkach, z którymi rozmawia, Mierzwiński nie chciał mówić.

Siatkarki Piasta treningi wznowią 28 lipca. Około 10 sierpnia chcą pojechać na obóz nad morze. – Raczej w tym roku nie będzie to Dziwnów – mówi szkoleniowiec.

Jednym z głównych punktów przygotowań do nowego sezonu I ligi ma być międzynarodowy turniej, zaplanowany w dniach 19 – 21 września. – Chcemy, aby był to turniej o puchar prezydenta Szczecina, trwają na ten temat rozmowy – wyjaśnia trener. – Będzie drużyna z Białorusi, która ma w składzie rozgrywającą reprezentacji Rosji. Będzie też zespół spod Moskwy, z Berlina oraz ze Szwecji. Stawkę uzupełnimy my oraz jakaś drużyna z ekstraklasy: myślimy o zespole z Piły lub z Gdańska.

Autor tekstu Krzysztof Dziedzic – Głos Szczeciński

źródło: gs24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved