Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ostatnia szansa Łukasza Żygadły

Ostatnia szansa Łukasza Żygadły

fot. archiwum

To spotkania ostatniej szansy dla Łukasza Żygadły. Jeśli nie błyśnie w starciach z Japonią, drugim rozgrywającym podczas IO będzie Paweł Woicki. Szansa Żygadły jest tym większa, że jego rywal w sobotę nie zagra, bo bierze ślub.

Nie tylko dla Łukasza, ale jeszcze dla kilku siatkarzy są to decydujące mecze. Są jeszcze dwie, trzy pozycje, co do których obsady mam wątpliwości – powiedział wczoraj Raul Lozano .

 

Łukasz Żygadło to wicemistrz świata z Japonii, siatkarz, który nigdy nie zawiódł trenera reprezentacji. Zawsze był jednak w cieniu innych. W Lidze Światowej debiutował w 2000 roku, ale wystąpił na razie zaledwie w 44 meczach tej imprezy. Najlepszym dla niego rokiem był 2005, w którym niespodziewanie z trzeciego rozgrywającego stał się pierwszym i bardzo udanie prowadził grę kadry w mistrzostwach Europy. Lozano wyrzucił wtedy z drużyny Andrzeja Stelmacha, po pamiętnym incydencie alkoholowym w Olsztynie, a potem kontuzji doznał Paweł Zagumny i w ciągu dwóch dni Żygadło, który miał nie jechać w ogóle na Euro, musiał zostać jej liderem. 

Dojrzałem już do tej roli, nie boję się brać na siebie odpowiedzialności – mówił przed wyjazdem na mistrzostwa świata w Japonii. Turniej w 2006 roku był popisem Pawła Zagumnego , ale Żygadło na pewno nie zawiódł. Wydawało się, że jego pozycja w kadrze jest niezagrożona.

 

Miniony sezon ligowy był jednak bardzo udany dla Pawła Woickiego . Przebojem wdarł się do pierwszej szóstki Wkręt-Metu Częstochowa, poprowadził swój zespół do triumfu w Pucharze Polski, został uznany najlepszym rozgrywającym Polskiej Ligi Siatkówki. W kadrze, gdy wreszcie dostał szansę, też nie zawiódł. Po raz ostatni błysnął przed tygodniem w katowickim Spodku.

 

To jest prawdziwy rozgrywający, bardzo kreatywny, a nie tylko przeciętny wystawiacz. Żygadło jest wprawdzie wyższy, ale brakuje mu takiego błysku, jaki ma Woicki – zgodnie mówią eksperci.

 

Nie uważam, by walka o Pekin była już rozstrzygnięta. Obaj z Łukaszem zdajemy sobie sprawę, że numerem jeden jest Zagumny, a naszej dwójce pozostanie walka o jedno jedyne miejsce. Obu nas to mobilizuje, obaj ciężko pracujemy. Nie uważam, bym był bliżej Pekinu, nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte – mówi Woicki. Gdy zapytaliśmy go, czy nie żałuje, że w ten weekend zamiast grać, wyjeżdża w prywatnej sprawie, stwarzając szansę dla konkurenta, tylko się uśmiechnął: – Są rzeczy ważne i ważniejsze. Wyjazd do Pekinu to coś, o czym ustalając datę ślubu nawet nie marzyłem. Wspaniała sprawa, o którą będę walczył do końca, ale… ślub to wielka sprawa. Na pewno nie żałuję.

 

Żygadło wolał z nami wczoraj nie rozmawiać. Gdy poprosiliśmy, by ocenił swoje szanse na wyjazd na igrzyska, odpowiedział w swoim stylu: – Z mojego punktu widzenia nie ma o czym rozmawiać .

 

Dziś i jutro będzie miał szansę "przemówić" na boisku.

źródło: Fakt

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved