Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Chaberek: Trenujemy bardzo solidnie

Michał Chaberek: Trenujemy bardzo solidnie

Reprezentacja Polski rozgrywa swoje mecze w Lidze Światowej, a kadra B prowadzona przez trenerów Panasa i Kowala spokojnie trenuje w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. - Można wiele wynieść z tych treningów - ocenia zgrupowanie przyjmujący Michał Chaberek.

Siatkarze w Spale meldują się w każdy poniedziałek. Tego dnia odbywa się tylko jeden trening. Przez trzy kolejne wszyscy ćwiczą dwa razy dziennie, by w piątek po porannym treningu rozjechać się do domów na weekend. – Taki system trenowania uważam za bardzo dobry, ponieważ nie siedzimy non-stop razem, możemy przez te kilka dni trochę od siebie odpocząć – mówi Michał Chaberek.

Trenujemy bardzo solidnie, mimo iż w tym roku nie mamy żadnej docelowej imprezy. Naprawdę można się bardzo dużo nauczyć. W zasadzie teraz jest czas na to, by poprawiać technikę i podnosić swoje umiejętności. Każdy z nas ćwiczy z dużą korzyścią dla siebie – relacjonuje zgrupowanie popularny „Chaber”.Na początku przez pierwsze cztery tygodnie mieliśmy siłownię trzy razy w tygodniu, teraz mamy już tylko dwa. To samo z bieganiem. Robimy to zazwyczaj po siłowni, ale na tym etapie przygotowań biegamy zdecydowanie mniej niż na początku.

Oprócz tego zawodnicy mają normalne treningi na hali z piłkami. Z reguły każdy trening jest poświęcony odrębnemu elementowi siatkarskiego rzemiosła. – Wychodzi na to, że w przeciągu pięciu dni ćwiczymy wszystko: blok, obronę, atak itd. Dodatkowo wieczorami trenujemy ustawienia meczowe – precyzuje polski przyjmujący. Cieszy informacja, że żaden z polskich siatkarzy nie cierpi z powodu kontuzji. – Oczywiście są jakieś drobne urazy, ale nie są to żadne poważne rzeczy, bardziej sprawy przeciążeniowe. Jak się mocniej trenuje, to zawsze coś boli.

Na zgrupowaniu przebywa obecnie 13 zawodników: Grzegorz Łomacz, Waldemar Kaczmarek, Krzysztof Wierzbowski, Michał Chaberek, Bartosz Gawryszewski, Jakub Radomski, Andrzej Wrona, Dawid Gunia, Tomasz Kusior, Bartosz Janeczek, Jakub Jarosz, Adrian Stańczak i Paweł Rusek. – Tworzymy zgraną ekipę. Wiadomo, jedni znają się bardziej, drudzy mniej, ale między nami nie ma żadnych podziałów, a tym bardziej konfliktów – mówi siatkarz.

Treningi kadry kończą się w piątek 18 lipca. – Po zgrupowaniu mamy prawdopodobnie zagrać mecze kontrolne z reprezentacją Argentyny w Ostrołęce. Bliższe szczegóły są mi jednak jeszcze nie znane – kończy zawodnik.

*Z Michałem Chaberkiem rozmawiała Natalia Kamińska – Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved