Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Grzegorz Kokociński: Chciałem grać

Grzegorz Kokociński: Chciałem grać

Po trzech latach gry, Grzegorz Kokociński odszedł z Jadaru Radom. W nowym sezonie środkowy bloku będzie występował w Delekcie Bydgoszcz. - To był chyba najgorszy sezon w całej mojej karierze - mówi zawodnik.

Kokociński przyznaje, że miło będzie wspominał Radom i awans z radomskim zespołem do siatkarskiej ekstraklasy. Za najgorszy sezon uważa ostatni, w którym mało grał, a drużyna zajęła ósme miejsce.

Jerzy Stobiecki: Spędziłeś w Radomiu trzy lata. Zdążyłeś poznać miasto?Grzegorz Kokociński: – Zdążyłem poznać nie tylko miasto, ale także wielu ludzi, nie tylko tych związanych z siatkówką. Z wieloma zamierzam utrzymywać kontakty. Trzy lata to kawałek życia, a niewykluczone, że los jeszcze kiedyś znów rzuci mnie do Radomia.

Będziesz miło wspominał Radom?

Trafiłem tu w trudnym dla siebie momencie, dzięki Grzegorzowi Wagnerowi. Chociażby dlatego, będę miło wspominał Radom.

Który z sezonów uważasz za najbardziej udany?

Ten, w którym wywalczyliśmy awans do ekstraklasy. Nigdy wcześniej w Częstochowie nie grałem o takie cele.

A najgorszy?

Ostatni. To był chyba najgorszy sezon w całej mojej karierze. Nie grałem, chociaż nie czułem się tak słaby, żeby siedzieć na ławce. Trenerzy stawiali na innych zawodników. Dopiero w play-off dostałem szansę. Skończyliśmy na ósmym miejscu, gorszym niż w pierwszym sezonie gry, więc nie było powodów do radości.

Miałeś podobno propozycję z zagranicznego klubu?

Tak, miałem ofertę z ligi francuskiej. Ale nie była zbyt kusząca finansowo, a na dodatek sprawę komplikuje półroczny synek i studia żony. Może w przyszłości wyjadę.

Zdecydowałeś się na pierwszoligową Delectę Bydgoszcz.

Tak się złożyło, ale po siedzeniu na ławce, chciałem grać. W ekstraklasie rynek środkowych jest dość wąski. Być może wkrótce znów oba kluby będą grały w jednej lidze.

Delecta ma cały czas szansę na grę w ekstraklasie?

Skład jest bardzo mocny, będziemy faworytem I ligi, ale niewykluczone, że działacze dojdą do porozumienia z Płomieniem Sosnowiec, w sprawie zamiany miejsc w ligach.

Rozmawiał Jerzy Stobiecki – Echo Dnia

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved