Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > W Zgorzelcu też bili rekord Guinnessa

W Zgorzelcu też bili rekord Guinnessa

W dniach od 4 do 6 lipca na boiskach sportowych Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbywał się maraton w siatkówce plażowej Beach Maraton Zgorzelec 2008. Zawody rozgrywane były w dzień oraz w nocy przy sztucznym oświetleniu. 28 drużyn z Niemiec, Polski i Czech rywalizowało ze sobą w czterech kategoriach.

Reprezentacje z Niemiec i Polski to zawodnicy, którzy piłkę siatkową plażową traktują jako hobby, zabawę i doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu na powietrzu. W drużynach z Czech w wielu przypadkach grały osoby na co dzień grające w klubach sportowych. To miało decydujące znaczenie w ostatecznej klasyfikacji.

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach:Kobiety:
Czechy (Hana Slovikova, Lenka Novakova)

Mixy:
Czechy (Hana Honzejkova, Jiri Rychter)

Mężczyźni:
Czechy (Libor Stajer, Jan Sibr)

Mężczyźni:
Polska (Grzegorz Dżyga, Paweł Dżyga)

84 mecze maratonu rozegrano w ciągu 41 godzin ciągłej gry na boiskach. Szczególną uwagę należy zwrócić na przedział wiekowy zawodników – najmłodszy miał 18 lat, najstarszy – 52 lata. Łączny wiek najmłodszej drużyny to 36 lat a najstarszej 102 lata.

Równolegle z maratonem odbywała się próba bicia rekordu Guinnessa w ciągłej grze w piłkę siatkową plażową. W próbie wzięły udział dwie pary zawodników (bez zawodników rezerwowych) – byli to:

1. Przemysław Cedro (21 lat) i Wojciech Kurczyński (19 lat) reprezentujący Polskę

2. Sebastian Ludke (19 lat) i Łukasz Mesjasz (19 lat) reprezentujący Niemcy

Te dwie drużyny grały non stop jedynie z pięciominutowymi przerwami po każdej pełnej godzinie gry. Swoją walkę ze zmęczeniem i snem zawodnicy rozpoczęli w sobotę o godz. 9.00 a zakończyli w niedzielę o godz. 10.00. W tym czasie rozegrali 81 setów. Wynikiem 25 godzin ciągłej gry ustanowili nieoficjalny rekord Guinnessa pokonując czterech śmiałków z Ustki, którzy tydzień wcześniej grali 24 godziny i 11 minut.

Ten wynik jest niewątpliwym sukcesem czterech młodych ludzi ich trenerów oraz kibiców, którzy stworzyli niepowtarzalną atmosferę przez cały czas trwania próby podtrzymując zawodników w najtrudniejszych chwilach (sen, skurcze mięśni, padający deszcz i chłód w nocy).

Taką imprezę sportową w ramach współpracy przygranicznych miast – Zgorzelca, Gorlitz i Hradka n/Nysą, zorganizowano po raz pierwszy. Po raz pierwszy w historii Zgorzelca, Gorlitz i Hradka został ustanowiony nieoficjalny rekord Guinnessa. Dokumentacja, która była tworzona w trakcie trwania próby bicia rekordu zostanie teraz wysłana do Księgi Guinnessa celem weryfikacji i zatwierdzenia. Ale już teraz można powiedzieć o wielkim sukcesie organizatorów, zawodników i sponsorów dzięki którym możliwe było zorganizowanie takiej imprezy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved