Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MP w Siatkówce Plażowej Mężczyzn w Świnoujściu

MP w Siatkówce Plażowej Mężczyzn w Świnoujściu

W najbliższy weekend 11-13 lipca w Świnoujściu odbędą się zawody Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. To drugi z cyklu 5 turniejów eliminacyjnych. Start imprezy o 9.00 na plaży głównej, wejście od ulicy Chrobrego.

Zawody w Świnoujściu są drugimi z cyklu nadmorskich Mistrzostw Polski

w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Impreza odbędzie się w piątek 11 lipca i sobotę 12 i trwać będzie od 9 do 18. Natomiast w niedzielę rozpocznie się o 10tej i potrwa do około 15tej. Główni sponsorzy całego cyklu to Energa i Żywiec.Na potrzeby turnieju na plaży głównej (wejście od ulicy Chrobrego) w Świnoujściu stanie miasteczko siatkarskie z 3 boiskami, trybunami na 400 osób, namiotami dla zawodników i sędziów, sceną, ogródkami piwnymi oraz namiotami organizacyjnymi. Na terenie zawodów jest specjalna strefa dla dzieci, w której poprzez gry i zabawy o profilu siatkarskim ten sport będzie popularyzowany wśród przyszłych kibiców, a może nawet zawodników. Tam też odbywać się będzie edukacyjna gra energetyczna dla najmłodszych.

Publiczność rozgrzewają do dopingu kabareciarz Bartek Brzeskot, oraz komentator sportowy Maciek Grudziński. W przerwach meczy przewidziano taneczne show w wykonaniu cheerleaderek.

Turnieje Mistrzostw Polski są rozgrywane systemem podwójnych eliminacji, czyli tzw. brazylijskim, co oznacza, że drużyna, która przegra 2 mecze odpada. W każdym turnieju eliminacyjnym startuje 16 drużyn. Połowa z nich jest rozstawiona na podstawie punktów rankingowych przyznawanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej za wyniki w poprzednich zawodach. Pozostałe 8 miejsc wyłaniają kwalifikacje, które rozgrywane są w piątki. Do Świnoujścia na piątkowe eliminacje do tej pory zgłosiły się 24 pary. Z tzw. dziką kartą (czyli bez konieczności udziału w eliminacjach) rozstawiona jest para Michał Ruciak/Marcin Mierzejewski. Otrzymali oni ten przywilej dlatego, że Ruciak pochodzi ze Świnoujścia i odnosi znaczne sukcesy w siatkówce halowej, a w zeszłym roku także w plażowej.

Przypomnijmy, że poprzedni turniej wygrała para Michał Krymarys / Krzysztof Orman.

Wstęp na imprezę jest wolny.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved