Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: W BTPS idzie ku lepszemu

II liga kobiet: W BTPS idzie ku lepszemu

W porównaniu do lat ubiegłych w klubie wreszcie wyciągnięto wnioski i przygotowano plan przygotowań do sezonu. Szykują się też wzmocnienia. Do drużyny wraca Iwona Gosko. Prawdopodobnie dojdzie też Dorota Wierkin, która wypełni lukę na pozycji rozgrywającej.

Ze starego składu zostaną Katarzyna Piwko, siostry Anna i Marzena Korol oraz Katarzyna Obacz – mówi Sebastian Grzegorek, trener akademiczek.

Drużyna spotyka się na pierwszych zajęciach już 14 sierpnia i krótko potem wyjedzie na obóz przygotowawczy do Sejn.Do zespołu przyjdzie kilka utalentowanych zawodniczek z regionu, dla których specjalnie utworzono klasę sportową w Zespole Szkół Rolniczych. Tam też rozgrywane będą ligowe mecze białostoczanek. – Będę miał do dyspozycji około 20 nowych twarzy. Są to dziewczyny między innymi z Węgorzewa, Giżycka czy Bielska Podlaskiego. Wszystkie imponują dobrymi warunkami fizycznymi i mają przed sobą przyszłość – tłumaczy Grzegorek.

Młode zawodniczki, wsparte doświadczonymi siatkarkami, powalczą w przyszłym sezonie o spokojne utrzymanie. – Chyba nikt nie chce znów przechodzić przez dramatyczne baraże i w związku z tym robimy wszystko, aby tego uniknąć – kontynuuje trener.

Elementem przygotowań będzie turniej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie tydzień przed ligą, ruszającą 27 września, białostoczanki sprawdzą formę w starciach z innymi drugoligowcami. Grzegorkowi, podobnie jak w końcówce ubiegłego sezonu, pomagać będzie Czesław Tobolski. – Można się od niego sporo nauczyć. To znakomity fachowiec – kończy opiekun akademiczek.

Autor: Tomasz Dworzańczyk

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved