Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wołosz jednak w Gorzowie

Wołosz jednak w Gorzowie

Jeden z najlepszych przyjmujących w pierwszej lidze Maciej Wołosz zagra jednak w Gorzowie. Był już dogadany w Poznaniu, ale drużyna „Tygrysów” została wycofana z rozgrywek. We wtorek na dwa lata związał się z GTPS.

W piątek działacze z Poznania ogłosili, że w przyszłym sezonie ich drużyna nie wystartuje w pierwszej lidze. Zawodnicy i trener Sławomir Gerymski zostali na lodzie – marzyli, planowali, chcieli zbudować w Poznaniu mocną drużynę. Ze wspierania siatkówki wycofał się jednak główny sponsor i wszystkie plany legły w gruzach. W KS Poznań miał grać w nowym sezonie Maciej Wołosz, który kilka dni temu odrzucił propozycję gorzowskiego klubu. Po tym, jak klub z Poznania się wycofał, działacze GTPS i Wołosz znów usiedli do stołu. We wtorek się dogadali. – Mam dwie informacje, bardzo dobrą i dobrą – powiedział rzecznik prasowy klubu Dominik Chlebicki. – Maciej Wołosz zagra u nas, w Gorzowie. I to przez następne dwa sezony.

Czołowy przyjmujący na zapleczu ekstraklasy, lider gorzowian w poprzednim sezonie jest zadowolony. – Ta moja rozłąka z GTPS trwała zaledwie kilka dni. Tak to czasami jest, że ktoś wybiera za nas. Szukałem stabilizacji. Wszystko wskazywało, że znajdę ją w Poznaniu. A tu ta szokująca wieść o wycofaniu drużyny. Wróciłem więc do rozmów z Gorzowem, tu mi najbliżej. Spędziłem tu dwa lata, czas na kolejne dwa. Powinno być dobrze. Porozmawiałem z prezesem, który szczegółowo przedstawił mi źródła finansowania klubu w przyszłym sezonie. Przekonał mnie jednak Dominik Chlebicki i Paweł Kupisz, który też postanowił zostać w GTPS – powiedział Wołosz.To już pewne – gorzowianie chcą mieć u siebie także trenera ekipy z Poznania Sławomira Gerymskiego. Dziś rozpoczęli z nim negocjacje. Rozmowy trwają, ich finał nastąpi jednak najprawdopodobniej dopiero w przyszłym tygodniu. – Jestem zadowolony z pierwszej rozmowy z trenerem Gerymskim, na pewno jesteśmy bliżej. Ale nie nalegamy, spokojnie poczekamy na jego decyzję. Wiem, że najpierw chce pomóc chłopakom, którzy w Poznaniu stracili pracę – usłyszeliśmy od prezesa Rajbud Development GTPS Zenona Michałowskiego.

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved