Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zagumny: Bardzo mnie boli

Paweł Zagumny: Bardzo mnie boli

Paweł Zagumny podczas sobotniego meczu z Chinami doznał kontuzji kolana i zszedł z boiska. - Miałem już badania i chyba nie jest to nic groźnego – uspokaja podstawowy rozgrywający reprezentacji Polski w rozmowie z reprezentacja.net.

Miałem już badania i chyba nie jest to nic groźnego. Prawdopodobnie jest to zapalenie kaletki. Lekarz ma zdecydować, co dalej z tym robić – relacjonuje Paweł Zagumny. Wszystko wskazuje na to, że nie ma powodów do obaw. – Miejmy nadzieję, że nie. Tak przynajmniej mówią lekarze, choć w chwili obecnej jest to dość bolesne. Być może przejdzie, ale na razie bardzo mnie boli.

Mimo wstępnych przypuszczeń nie wiadomo jednak, kiedy poznamy ostateczną diagnozę i rokowania. – Sam też chciałbym to wiedzieć – przyznaje rozgrywający. – Ciężko powiedzieć, czy zagram w Łodzi. Z kontuzjami różnie bywa. Miejmy nadzieję, że ta nie będzie tak poważna.Nic jednak nie powinno przeszkodzić doświadczonemu siatkarzowi w wyjeździe na Igrzyska Olimpijskie. Za to walka o miano drugiego rozgrywającego wciąż trwa. Jak tę rywalizację ocenia Zagumny? – Nie chciałbym tego analizować. Wiadomo, że wszyscy się starają i każdy chce grać jak najlepiej. Tak naprawdę to trener decyduje, kto będzie grał. Ja chciałbym być zdrowy na te rozgrywki i tam pokazać niezłą formę – deklaruje zawodnik, którego przed najważniejszymi imprezami często prześladował pech.

Po składzie powoływanym na dotychczasowe spotkania można jednak odnieść wrażenie, że Raul Lozano ma już faworyta i na pozycji zastępcy Zagumnego widzi Pawła Woickiego, a nie jak zazwyczaj Łukasza Żygadło. – Jeśli Łukasz już się poddał to ja mu się dziwię. Do wyjazdu zostało jeszcze trochę czasu. Według mnie ma on szansę, każdy z nas ma – ocenia swojego wielokrotnego zmiennika rozgrywający.

Z drugiej strony argentyński szkoleniowiec ma podstawy, by tym razem dać możliwość Woickiemu, który przebojem powrócił do reprezentacji. – Do niego trener przekonuje się już trzeci rok. Do tej pory może nie błyszczał w lidze, miniony sezon miał jednak bardzo dobry – ocenia siatkarz.

Raul Lozano wciąż testuje i wybiera optymalny skład na wyjazd do Pekinu. W reprezentacji podczas rozgrywek Ligi Światowej kilkakrotnie następowała rotacja, kadra nie miała jeszcze możliwości grania najmocniejszą „szóstką”, a to mogło przyczynić się do trzech porażek. – Na pewno nikt nie jest zadowolony, kiedy się przegrywa. Nie można się tłumaczyć, ale wiadomo, że dotychczas nie graliśmy w najmocniejszym zestawieniu. Od jakiegoś czasu kilku z nas ma dość duże problemy zdrowotne. Trener ma to na uwadze i chce jak najlepiej przygotować nas do igrzysk – mówi jeden z wicemistrzów świata. Zawodnik deklaruje również, że reprezentacji zależy na udziale w finale „Światówki” w Brazylii. – Myślę, że to jest bardzo dobre przetarcie przed igrzyskami, zagramy z najlepszymi. Rozegramy dwa, najwyżej cztery mecze. Jeśli zostaniemy tutaj, będziemy trenować, ale nie ma lepszego treningu jak mecze z najlepszymi – twierdzi siatkarz.

Po ewentualnym Final Six w Rio de Janeiro kadra uda się bezpośrednio do Pekinu. Dla Pawła Zagumnego w przypadku powołania będą to już trzecie igrzyska, ale jak sam mówi pierwsze, na których mamy tak duże szanse na sukces. – Jako wicemistrzowie świata jeszcze nie graliśmy na igrzyskach. Śmiało można powiedzieć, że to najlepsza drużyna jadąca na tę imprezę. A jak będzie w Pekinie, to już zależy tylko i wyłącznie od nas – deklaruje rozgrywający kadry. Wyniki reprezentacji z ostatniego roku nie napawają jednak optymizmem, a „biało – czerwoni” raczej nie są wymieniani wśród faworytów. – Taki jest sport. Było bardzo dużo kontuzji, nie graliśmy w pełnym składzie. Czasem też przegrywaliśmy na własne życzenie. Miejmy nadzieję, że ta forma się ustabilizuje i będzie już podczas igrzysk równa – kończy Paweł Zagumny.

* Autor tekstu i wypowiedzi Barbara Kuziemska – Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved