Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pavel Chudik: Straciłem głód siatkówki

Pavel Chudik: Straciłem głód siatkówki

Na dobre zadomowił się w PLS, grał w Nysie, Jastrzębiu, Wrocławiu i Warszawie, a teraz postanowił przenieść się do Czech. Pavel Chudik zdradza kulisy swojej decyzji.

Siedem lat trwała przygoda Pavla Chudika z Polską Ligą Siatkówki. Po zakończonym sezonie 2007/2008, rozgrywający AZS Politechniki Warszawskiej postanowił przenieść się do Czech. – Chciałem grać bliżej domu – mówi pochodzący z Bańskiej Bystrzycy na Słowacji Pavel Chudik. – Otrzymałem propozycję gry w Opawie, która okazała się bardzo ciekawa, nie było problemu z dojściem do porozumienia w sprawie podpisania umowy – mówi.

W tym sezonie Ferram Opawa przeżywał kryzys lokując się na odległym miejscu w ligowej tabeli, dzięki doświadczonemu Słowakowi ma się to zmienić. – Bardzo się cieszę, że tutaj trafiłem, nigdy jeszcze nie grałem w Czechach – cieszy się Chudik, którego działaczom klubu polecił jego przyjaciel, Michal Masny. – Przez ostatnie lata grałem w Polsce. Mają tam jedną z najsilniejszych lig w Europie – dodaje. – Spędziłem w niej siedem sezonów, niektóre z nich były dla mnie bardzo dobre, z innych trochę mniej się cieszyłem.Jak się okazuje nie tylko tęsknota za domem spowodowała, że były rozgrywający reprezentacji Słowacji zmienił środowisko. – W ostatnim sezonie całkowicie straciłem głód siatkówki. Gra przestała mnie bawić i nie ukrywam, że był to również jeden z czynników, dla których postanowiłem odejść z AZS-u Politechniki Warszawskiej. Wierzę, że w Opawie odzyskam radość gry – mówi Pavel Chudik.

źródło: Dziennik Opawski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved