Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Sokół Mogilno oparty na wychowankach

Sokół Mogilno oparty na wychowankach

fot. archiwum

Sława Długokęcka została trenerką Sokoła. O powrót mogileńskiego zespołu do drugiej ligi walczyć będą tylko wychowanki klubu. Znakomitej wychowawczyni młodzieży - w miarę potrzeb - będzie pomagał Maciej Adamski.

Z dwóch powodów zdecydowaliśmy się oprzeć drużynę na wychowankach. Po pierwsze większość zawodniczek, które dojeżdżały do nas z innych miast, bez problemu znajdzie sobie kluby w drugiej lidze i nie będziemy w stanie konkurować z nimi. Drugim powodem są finanse – mówi Andrzej Wojciechowski , prezes mogileńskiego klubu.

Sokół w drugiej części roku z miejskiego budżetu otrzyma 18 tysięcy złotych. – Gdybyśmy utrzymali się w drugiej lidze, to ta kwota byłaby o 40 procent wyższa. Te pieniądze powinny wystarczyć na zorganizowanie obozu i dobre przygotowanie się do rozgrywek w III lidze – wyjaśnia prezes.

Na zgrupowaniu w Niechorzu sokolanki przebywać będą w dniach 18-26 sierpnia. Rywalizację na trzecim froncie rozpoczną prawdopodobnie pod koniec października. Wiele wskazuje, że ich rywalkami będą siatkarki z Torunia, Tucholi, Świecia, Osięcin i Lniana. Na obóz Sława Długokęcka zabierze jedną seniorkę, trzy juniorki oraz dziewięć kadetek.W Sokole nadal grać będą środkowa Michalina Wojciechowska i rozgrywająca Joanna Długokęcka . Prezes Wojciechowski do powrotu na siatkarski parkiet namówił skrzydłowe Martę Żychską i Agnieszkę Długokęcką . Być może na boisku zobaczymy także libero lub przyjmującą Angelikę Głowacką . – Decyzji o grze w Sokole nie podjęła jeszcze Ewelina Szaban. Z pozostałymi zawodniczkami – poza Angeliką – uzgodniłem już wszystkie warunki – wyjawia włodarz mogileńskiego klubu.

Skład uzupełnią juniorki: Klaudia Szaban , Joanna Pawłowska i Marcelina Markowska oraz utalentowane kadetki. – W tym zestawieniu stać nas na awans do drugiej ligi. Jeśli się nie uda, to będziemy próbować w kolejnym roku. W przyszłości chcemy oprzeć zespół tylko na wychowankach – nie ukrywa Wojciechowski.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved