Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Respekt przed Jastrzębiem

Puchar CEV: Respekt przed Jastrzębiem

Gracze Olympiakosu Pireus nie mieli wesołych min, gdy okazało się, że w Pucharze CEV trafili na polski zespół. Strefa Siatkówki poprosiła Greków o skomentowanie wyników losowania.

Jeszcze tydzień temu kibice Jastrzębskiego Węgla byli zadowoleni z losowania Pucharu CEV. Czwarty zespół ostatniego sezonu trafił bowiem na grecki Olympiakos Pireus, drużynę, która borykała się z problemami kadrowymi. „Tylko” brązowy medal na zakończenie sezonu był porażką zespołu i jej włodarzy. Do tego doszły również niesnaski wewnątrz zespołu oraz na linii zawodnicy-trener.

Mogliśmy trafić lepiej – mówił tuż po losowaniu Vasilis Kournetas, rozgrywający Olympiakosu i jednocześnie były gracz kadry narodowej Grecji w rozmowie ze Strefą Siatkówki. – Polskie zespoły są zawsze bardzo silne, zwłaszcza gdy grają na własnym terenie. Gracz przyznał, że jeśli jego zespół się nie wzmocni, nie będzie miał szans w starciu z Jastrzębskim Węglem. – Jeśli w Olympiakosie nie zajdą żadne poważne zmiany będzie ciężko – dodał. – Pocieszam się jednak tym, że zespół nie jest jeszcze kompletny, więc wszystko jest możliwe dopóki okienko transferowe nie zostanie zamknięte.Kournetas jakby przewidział zdecydowany ruch wewnątrz drużyny. Kilka dni temu kontrakt z Olympiakosem podpisał Ivan Miljković, którego również zobaczymy w Jastrzębiu. – Uważam, że mamy duże szanse aby awansować do kolejnej rundy – dodał libero reprezentacji Grecji i Olympiakosu, Achilleas Papadimitriou. – Będzie bardzo ciężko, ale wierzę w mój zespół. W nowym sezonie będziemy na pewno silniejsi i to zdecydowanie w ataku, za sprawą Ivana Miljkovića. Myślę, że to będzie nasza główna broń w walce o zwycięstwa.

Obaj zawodnicy przyznali, że mecze w Polsce różnią się tym, od tych rozgrywanych w Helladzie, że na widowni zasiada nieporównywalnie więcej widzów. – Nigdy w życiu nie grałem przed taką publicznością, o jakiej słyszałem, że jest w Polsce – przyznał Papadimitriou.- Najważniejszy będzie pierwszy mecz, który najprawdopodobniej zagramy u siebie. Wynik może okazać się decydujący podczas rewanżu w Polsce.

Zarówno Papadimitriou jak i Kournetas wykazali dużą wiedzę na temat polskiego klubu. – Specjalnie przeglądałem internet tuż po losowaniu – przyznał Kournetas. – Jastrzębie należy do polskiej czołówki zespołów i to już dla nas ważna informacja, ponieważ oznacza, że nasz rywal jest bardzo dobrym zespołem. Papadimitriou potrafił nawet wymienić nowych gracz polskiego klubu. – Wiem, że w zeszłym sezonie zajęli czwarte miejsce. W Jastrzębiu będzie grał Samica, Hardy, Freriks, to gracze uznani i na pewno podniosą poziom gry w zespole.

Zawodnicy Olympiakosu są przekonani, że o wyniku spotkań zadecydują niuanse. – Szanse są wyrównane – powiedzieli obaj. – Wiemy jedno – bardzo cieszymy się na przyjazd do Polski.

* Z zawodnikami rozmawiała Anna Więcek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved