Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Konferencja przed finałem World Grand Prix

Konferencja przed finałem World Grand Prix

We wtorek wieczorem w Yokohamie odbyła się konferencja z udziałem trenerów sześciu drużyn, które wezmą udział w finale World Grand Prix. Wszyscy podkreślali, że turniej ten jest dla nich ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się za miesiąc igrzyskami olimpijskimi.

Jose Roberto Guimaraes (Brazylia): – Jestem bardzo szczęśliwy, że jesteśmy w Yokohamie, gdyż mamy tylko miesiąc do rozpoczęcia olimpiady. Granie z najlepszymi zespołami jest z tego powodu bardzo dobre. A przecież mamy tutaj sześć zespołów, które zakwalifikowały się do igrzysk. My pierwszy mecz gramy przeciwko Stanom Zjednoczonym. To będzie trudny pojedynek. Moja drużyna jest dobrze przygotowana, będziemy grać najlepiej, jak potrafimy.

Chen Zhonghe (Chiny): – Po trzech weekendach World Grand Prix jesteśmy bardzo zmęczeni, ale postaramy się grać jak najlepiej, ponieważ ten turniej jest ostatnim sprawdzianem przed olimpiadą. Będziemy próbowali jeszcze poprawić naszą grę. Pierwszy mecz gramy z Włoszkami, które są silną drużyną. Zhao Ruirui i Feng Kun miały w zeszłym roku operację i wróciły do drużyny w styczniu. W ostatnich miesiącach były w dobrej formie, ale jeszcze nie w najwyższej. Mamy jednak nadzieję, że szybko wrócą do swojej najlepszej dyspozycji.Antonio Perdomo (Kuba): – Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Myślę, że na tym turnieju dowiemy się, co jeszcze musimy poprawić w naszej grze. Pomoże nam to przygotować się do olimpiady.

Massimo Barbolini (Włochy): – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy tu być. Awans do finału był dla nas bardzo ważny, po pierwsze z uwagi na rangę World Grand Prix, po drugie we względu na zbliżającą się olimpiadę. To cenne, żeby zobaczyć grę innych zespołów, zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie i porównać naszą formę z ich formą.

Shoichi Yanagimoto (Japonia): – Finał World Grand Prix jest przedolimpijskim sprawdzianem. To trudna rywalizacja, ale chcemy zobaczyć nasze braki, niedociągnięcia, żeby móc je poprawić przed igrzyskami. Forma mojej drużyny jest dobra, chcemy pokazać się jak najlepiej.

„Jenny” Lang Ping (USA): – Przez ostatnie trzy tygodnie pracowaliśmy bardzo ciężko, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zakwalifikowaliśmy się do finału. Chcielibyśmy wykorzystać tę doskonałą okazję do gry przed olimpiadą i poprawić jeszcze naszą formę. Mam nadzieję, że dobrze zagramy wszystkie pięć spotkań.

Terminarz Finały World Grand Prix

Środa: Brazylia – USA, Chiny – Włochy, Japonia – Kuba

Czwartek: Chiny – Kuba, Włochy – Brazylia, Japonia – USA

Piątek: Brazylia – Chiny, Kuba – USA, Japonia – Włochy

Sobota: Brazylia – Kuba, Włochy – USA, Japonia – Chiny

Niedziela: USA – Chiny, Kuba – Włochy, Japonia – Brazylia

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved