Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Nie obraziłem się na Matlaka

Bogdan Serwiński: Nie obraziłem się na Matlaka

fot. archiwum

Wczoraj opublikowaliśmy wywiad z Jerzym Matlakiem jaki znalazł się w Super Volley. Trener Farmutilu opowiada m.in. o konflikcie z Bogdanem Serwińskim. Szkoleniowiec mistrzyń Polski zdecydowanie temu zaprzecza.

Dwaj dziennikarze rozmawiający z trenerem Farmutilu Piła, Jerzym Matlakiem zapytali go o relacje, w jakich jest z innymi trenerami siatkówki. – Jak odbierają pana inni trenerzy? – padło pytanie. – To zależy którzy. Młodsi bardzo pozytywnie. Rozmawiają ze mną, przychodzą z różnymi problemami, dla każdego mam czas. W ostatnim sezonie miałem jednak dwa starcia ? z Wiktorem Krebokiem i Bogdanem Serwińskim. Szkoda, że nie przychodzą z tym do mnie, tylko żalą się gdzieś pokątnie – odpowiedział trener Matlak. (…) – O Muszyniance Muszyna nie tylko ja mówię, że są dream teamem. Dodałem tylko, że mistrzostwa Polski powinni brać z marszu, a cały ogień przenieść na europejskie puchary. Nie mówiłem tego z zazdrości, a Bogdan i tak się obraził. Domaga się teraz, by ukarano mnie za te słowa. Może niepotrzebnie tak mówiłem, ale taką opinię ma całe środowisko. O co się obrażać, skoro gołym okiem widać, jakie siatkarki tam grają i jakie mają środki do dyspozycji – dodał.

 

Ze słowami pilskiego szkoleniowca nie zgada się Bogdan Serwiński , trener, a zarazem prezes Muszynianki Fakro Muszyna, który zwrócił się do serwisu Strefa Siatkówki, o sprostowanie fragmentu wypowiedzi Jerzego Matlaka. 


 

Chciałbym poinformować, że nie obraziłem się na Jurka Matlaka, nie domagam się by go ukarano i nigdzie pokątnie się nie żalę. Na oficjalnym zebraniu prezesów Plus Ligi Kobiet zadałem pytanie, dlaczego władze ligi nie reagują na podawanie fałszywych informacji do mediów przez trenerów, dotyczących budżetów innych klubów, kontraktów zawodniczek, etc. Dla porównania, w regulaminie PLPS istnieje zapis zabraniający trenerom wypowiadania negatywnych uwag na temat pracy sędziów (są za to karani finansowo) .

 

Złośliwości i szyderstwa Matlaka nie wynikają z przypadku i są znane w całym środowisku siatkarskim. Jeszcze nie rozpoczął się sezon sportowy 2008/2009, a na portalu Strefa Siatkówki można znaleźć wypowiedź Jurka, w której twierdzi, iż budżet Piły na ten sezon będzie porównywalny z budżetem BKS-u Aluprof Bielsko-Biała, ale daleko mu do budżetu Muszynianki Fakro. Nie chcę być posądzany o pokątne żalenie się, więc oficjalnie proszę go o to, żeby przestał interesować się Muszynianką Fakro, a zwłaszcza budżetem i kontraktami zawodniczek. Proszę aby swoje zainteresowania przelał na własny klub, a w kontekście mojego klubu, żeby interesowała go rywalizacja tylko i wyłącznie na parkiecie .

 

Z wyrazami szacunku ,

Prezes i trener Muszynianki Fakro Muszyna

Bogdan Serwiński

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved