Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bałuszyński: Nie zapomnę o chłopakach z Błękitnych Ropczyce

Bałuszyński: Nie zapomnę o chłopakach z Błękitnych Ropczyce

II trenerem beniaminka PlusLigi, Trefla Gdańsk, został Robert Bałuszyński - były szkoleniowiec juniorów i drugoligowych siatkarzy Błękitnych Ropczyce. Opowiada o swoich decyzjach i nadziejach zawodowych.

Z Ropczyc co rusz wyfruwa ptaszek do polskiej ekstraklasy, w tamtym sezonie Rafał Buszek, teraz pan…

Robert Bałuszyński: – Rzeczywiście, pewnie dla Rafała było to równie duże zaskoczenie jak dla mnie. Dwa miesiące temu nawet nie myślałem, że ktoś przyjdzie do mnie z taką ofertą. Życzyłbym sobie tego, by byli kolejni tacy szczęśliwcy.W PlusLidze panuje teraz moda na trenerów młodego pokolenia, czujesz swoją szansę na jeszcze większy awans zawodowy?

Na pewno tak. Ale na razie chcę się nauczyć tego, jak pracują profesjonaliści. Od czasu, kiedy grałem, trochę się zmieniło w szkoleniu, treningach, grze. Weszło sporo nowej myśli szkoleniowej z zagranicy. To właśnie chcę podpatrzeć, to jest moja szansa.

Trefl to lepsza oferta niż reprezentacja Polski kadetów?

W kadrze kadetów też mogłem być drugim trenerem. Gdybym był typowym nauczycielem młodzieży pewnie wybrałbym ofertę reprezentacji, jednak poza ostatnim rokiem więcej pracowałem z seniorami i chcę przy tym pozostać. Poza tym PlusLiga to większy prestiż i szansa, by wskoczyć na świecznik.

Zna pan już cele gdańszczan?

Dużo zależy od rozmów z głównym sponsorem, będą pieniądze, to na pewno pojawią się dobrzy zawodnicy.

Będzie pamiętał pan o chłopakach z Ropczyc?

Cały czas o nich pamiętam i nie zamierzam zrywać z nimi kontaktu. Zamierzam bacznie śledzić ich rozwój. Myślę, że jak tylko pojawi się jakiś talent pokroju Rafała Buszka, to na pewno się za nim wstawię.

Rozmawiał: Łukasz Pado (nowiny24.pl)

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved