Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE: Grupa B gotowa na ostateczną walkę o awans

LE: Grupa B gotowa na ostateczną walkę o awans

W najbliższy weekend grupa B rozegra ostatni turniej należący do rundy eliminacyjnej. Niemcy, Turcy, Białorusini i Austriacy rozegrają go właśnie w austriackim St. Anton am Arlberg. Miasto jest już przygotowane na przyjęcie reprezentacji.

Przygotowania idą świetnie. Ten turniej to nie tylko wyzwanie dla zespołu narodowego, ale także dla organizatorów i władz miasta. Chcemy sprawić, że będzie to świetna impreza. Częściowo jest to związane z naszą kandydaturą do organizacji Mistrzostw Europy mężczyzn w 2011 roku – powiedział Christoph Baumgartner, menedżer reprezentacji Austrii.

St. Anton am Arlberg jest słynnym ośrodkiem narciarskim, nazywanym rajem dla narciarzy. I jak widać nie tylko… Siatkarze austriaccy będą mieli podczas turnieju do dyspozycji świetny hotel z sauną i basenem. – Po trzech wyczerpujących weekendach jest to bardzo potrzebne. Niektórzy mają wprawdzie lekkie urazy, jednak cała piętnastka jest gotowa do walki – dodał Baumgartner.O ile sytuacja w grupie A jest już jasna, o tyle zespoły grające w grupie B mają przed sobą emocjonujący weekend. Na pierwszym miejscu znajdują się siatkarze z Niemiec, którzy mają na swoim koncie 15 punktów, sześć zwycięstw i trzy porażki. Niemcy mają minimalną przewagę nad reprezentacjami Turcji i Białorusi. Oba zespoły mają po 14 punktów, pięć zwycięstw i cztery porażki. Dlatego też siatkarzom z tych dwóch krajów będzie najbardziej zależało na każdym wygranym secie i meczu. Bez szans na awans pozostali gospodarze zbliżającego się turnieju – Austriacy. Na dziewięć spotkań wygrali tylko dwa i zajmują ostatnie miejsce.

Plan turnieju:

11.07, 18:00: Niemcy - Turcja
11.07, 20:30: Austria - Białoruś
12.07, 18:00: Turcja - Białoruś
12.07, 20:30: Austria - Niemcy
13.07, 18:00: Białoruś - Niemcy
13.07, 20:30: Austria - Turcja

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved