Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dziewczyny walczyły na piachu

Dziewczyny walczyły na piachu

Dziewięć żeńskich par wzięło udział w turnieju w ramach VI Regionalnych Mistrzostw Miast Śląskich w Siatkówce Plażowej. Odbyły się one na wodzisławskim Balatonie. W walce o punkty uczestniczyły kobiece zespoły z Krzanowic, Raciborza, Rybnika, Wodzisławia i Pszczyny.

Siatkówką zaraziłam się już w gimnazjum, ale na piasku gram od trzech sezonów. W siatkówce plażowej łatwiej można się wykazać, choć jest bardziej wyczerpująca – powiedziała podczas zawodów Magda Radoń z Rybnika, zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Mistrzostw Miast Śląskich.

Pary grały systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych. Ostatecznie najlepszą parą okazały się aktualne mistrzynie Polski młodziczek Magdalena Kuziak i Karolina Damiszewska z Krzanowic, drugie miejsce w wodzisławskim turnieju zajęły Magda Radoń i Agata Kawulak z Rybnika, a trzecie Klaudia Nagler i Patrycja Duda z Krzanowic. Najlepsza para z Wodzisławia, Monika Cieślak i Małgorzata Wojtas, uplasowała się na miejscu piątym. Poza zwycięstwem w wodzisławskim turnieju siatkarki walczyły o punkty rankingowe, które zdecydują o udziale w finale mistrzostw.Mistrzostwa Miast Śląskich składają się z cyklu turniejów eliminacyjnych, a wodzisławski, jeśli chodzi o rozgrywki kobiet, był czwartym z kolei. Finał kobiet odbędzie się 16 sierpnia w Krzanowicach. Weźmie w nim udział osiem najlepszych par, a dwie, które zajmą dwa pierwsze miejsca, zostaną zaproszone do Finału XII Mistrzostw Śląska.

Dotychczas zawody w piłce plażowej w Wodzisławiu były rozgrywane przy Gimnazjum nr 3, ale w tym roku zorganizowano je na Balatonie. Za sędziowanie podczas turnieju odpowiedzialni byli Wojciech Jędraś z Wodzisławia, Rufin Duda z Jastrzębia i Łukasz Szczepankiewicz z Pawłowic. – Turnieje w ramach Mistrzostw Miast Śląskich służą nie tylko wyłonieniu mistrza, ale także popularyzacji siatkówki plażowej – zapewnia Wojciech Jędraś, sędzia zawodów.

Organizatorem turnieju na wodzisławskim Balatonie był wodzisławski MOSiR.

Wyniki zawodów:

1. Magda KUZIAK , Karolina DANISZEWSKA
2. Magda RADOŃ , Agata KAWULAK
3. Patrycja DUDA , Klaudia NAGLER
4. Julia SIEDLOK , Barbara OTLIK
5. Monika CIEŚLAK , Małgorzata WOJTAŚ
6. Karolina GONTARZ , Angelika GOGULSKA
7. Patrycja KRÓLICZEK , Barbara GAJEWSKA
8. Monika NOWAK , Magda ŚMIEJA
9. Sabina ŚPIEWAK , Patrycja MICHALSKA

źródło: Tygodnik Rybnicki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved