Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Bydgoskie siatkarki zagrają w PlusLidze Kobiet!

Bydgoskie siatkarki zagrają w PlusLidze Kobiet!

fot. archiwum

Siatkarki GCB Centrostalu Bydgoszcz zagrają w ekstralidze kobiet, bowiem swoje miejsce w elicie odstąpi im AZS AWF Poznań. Nie od dziś wiadome było, że klub z Wielkopolski boryka się z kłopotami finansowymi.

Zarząd AZS AWF Poznań wyjaśnia, że uznając prawo do udziału w rozgrywkach PLUS Ligi Kobiet za szczególne dobro postanowił zaproponować przejęcie tych uprawnień wyłącznie Klubowi Sportowemu Pałac Bydgoszcz, który z zespołów nie uczestniczących bezpośrednio w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski, najbardziej zasługuje na szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywek w siatkówce kobiet – czytamy w oświadczeniu obu klubów sportowych.

 

Szefowie drużyny z Poznania skierowali do nas propozycję, biorąc pod uwagę nasze doświadczenie i poziom sportowy – mówi menedżer bydgoskiego zespołu Waldemar Sagan . Negocjacje pomiędzy włodarzami obu ekip trwały dwa tygodnie, a ich rezultatem jest zamiana miejsc w PlusLidze Kobiet i pierwszej lidze.- My mamy prawo grać na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, więc nasze miejsce przekazujemy drużynie z Poznania – dodaje. 

O zaletach takiego rozwiązania nie trzeba przekonywać, jednak niewiadome jest jak będzie prezentował się zespół, którego skład w okienku transferowym zasiliły młode, niedoświadczone zawodniczki. – Budowaliśmy drużynę z myślą by awansować do PlusLigi Kobiet. W związku z tym jesteśmy przygotowani finansowo i sportowo – mówi Waldemar Sagan. Menedżer klubu zaznacza, że kontakt z najlepszymi drużynami w Polsce umożliwi zespołowi dalszy rozwój. Moim zdaniem skład, który mamy pozwoli nam prezentować dobrą siatkówkę. Jednak nie wykluczam, że ktoś jeszcze zasili nasze szeregi – kończy.

 

Oświadczenie Klubów Sportowych

AZS AWF Poznań i Pałac Bydgoszcz

z dnia 7 lipca 2008 r.

 

W imieniu Zarządów Klubów Sportowych AZS AWF Poznań i Pałac Bydgoszcz informujemy, że w dniu 07 lipca 2008 r. pomiędzy oboma klubami zostało zawarte porozumienie o zamianie praw do uczestnictwa w rozgrywkach PLUS Ligi Kobiet i I Ligi Kobiet.

 

W wyniku osiągniętego porozumienia zespół siatkarek Klubu Sportowego Pałac Bydgoszcz, przejmując prawa od AZS AWF Poznań, od sezonu 2008/2009 uczestniczyć będzie w rozgrywkach PLUS Ligi Kobiet. Zespół siatkarek AZS AWF Poznań otrzymał prawo do zgłoszenia się do rozgrywek I Ligi Kobiet w sezonie 2008/2009.

 

Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez Zarząd AZS AWF Poznań w terminie do dnia 15 lipca 2008 r.

 

Zarząd AZS AWF Poznań podkreśla, że decyzja o zamianie praw podjęta została po głębokiej analizie sytuacji finansowej sekcji siatkówki oraz możliwości sfinansowania zarówno zaległości jak i bieżących kosztów prowadzenia zespołu w PLUS Lidze Kobiet.

 

Zarząd AZS AWF Poznań wyjaśnia, że uznając prawo do udziału w rozgrywkach PLUS Ligi Kobiet za szczególne dobro postanowił zaproponować przejęcie tych uprawnień wyłącznie Klubowi Sportowemu Pałac Bydgoszcz, który z zespołów nie uczestniczących bezpośrednio w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski, najbardziej zasługuje na szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywek w siatkówce kobiet. W imieniu obu klubów wyjaśniamy, że zgodnie z zawartą umową informacja o warunkach finansowych porozumienia objęta jest klauzulą tajności.

 

Klub AZS AWF Poznań

Prezes Zarządu Jarosław Janowski

Dyrektor Klubu Józef Ślusarek

 

Klub Pałac Bydgoszcz

Prezes Zarządu Edwin Warczak

Wiceprezes Zarządu Waldemar Sagan

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved