Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Wypowiedzi trenerów i kapitanów po drugim meczu w Spodku

fot. archiwum

- To był pozytywny weekend dla nas, nie tylko z powodu dwóch zwycięstw, ale powrotu do gry Michała Winiarskiego - powiedział na konferencji prasowej Raul Lozano.

Piotr Gruszka , kapitan reprezentacji Polski: – Dziś trudniej było wygrać niż wczoraj, zespół Chin zagrał lepiej. To było ważne dla nas spotkanie. Plan, jaki sobie założyliśmy na ten weekend, czyli dwa zwycięstwa został wykonany i z tego się ciszymy.

 

Qiong Shen , kapitan reprezentacji Chin: – Dziś wieczorem oba zespoły pokazały bardzo dobrą grę. To był dobry mecz. Życzymy Polsce sukcesów na igrzyskach olimpijskich. 

Raul Lozano , trener reprezentacji Polski: – Na pewno dziś zagraliśmy lepiej, głównie jeśli chodzi o poziom ataku. Również dobrze funkcjonował system blok-obrona. Mamy problemy z zagrywką, ale dziś było lepiej niż wczoraj. To był pozytywny weekend dla nas, nie tylko z powodu dwóch zwycięstw, ale powrotu do gry Michała Winiarskiego, bo dzięki temu mogło odpocząć kilku zawodników narzekających na dolegliwości. Będziemy kontynuować ten system. To jest efekt, tego co sobie ustaliliśmy wcześniej. Pierwszym priorytetem był turniej w Espinho, a drugim igrzyska. Teraz najważniejsza będzie praca w kolejnych dwóch tygodniach, ze względu na przygotowania do igrzysk.

 

Jianan Zhou , trener reprezentacji Chin: – Chcielibyśmy pogratulować podwójnego zwycięstwa reprezentacji Polski. My jednak też pokazaliśmy dobrą siatkówkę w tych dwóch meczach. Mimo, że przegraliśmy zebraliśmy wiele doświadczenia w obu spotkaniach. Niestety dwóch zawodników odniosło kontuzję w ciągu tego tygodnia. Mam nadzieję, ze nie będzie miało to wpływu na wynik w kolejnych czterech spotkaniach.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved