Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Mysłowice prawie gotowe

WT: Mysłowice prawie gotowe

Przy mysłowickim kąpielisku "Słupna" trwają przygotowania do pierwszego w historii miasta turnieju SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2008 kobiet w siatkówce plażowej, który zostanie tam rozegrany 2-7 września.

W przyszłym tygodniu odbędzie się oficjalna wizytacja supervisora turnieju, Włocha – Giorgio Mansi. Turniej zostanie rozegrany na czterech boiskach. Mecze na boisku głównym, będzie mogło oglądać cztery tysiące widzów. Zawodniczki będą miały do dyspozycji także dwa boiska treningowe.

Dotychczas Mysłowice znane były z organizacji młodzieżowych turniejów piłki plażowej, takich jak Mistrzostwa Europy czy Świata. W tym roku zadebiutują jako organizator turnieju seniorskiego. – Za tydzień stan obiektów sprawdzał będzie przedstawiciel światowej federacji siatkówki i spodziewamy się drobiazgowej kontroli. Przed turniejem wymieniony zostanie piasek na boiskach, powstanie kontenerowe zaplecze (szatnie, natryski, magazyny) – powiedziała dyrektor turnieju Elżbieta Zając.Siatkówka plażowa przeżywa niezwykły rozwój. Jeszcze 10 lat temu nie było gdzie grać, poza wybrzeżem morza. A teraz turnieje rozgrywane są także w centrach miast, boiska powstają wszędzie, a na mecze podczas olimpiady bilety rozchodzą się błyskawicznie – dodał prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

W planach władz miasta, jest zbudowanie krytego boiska do gry w siatkówkę plażową. W Mysłowicach ma powstać też szkoła sportowa o profilu „plażówki”. – Nasze miasto było przez lata kojarzone z górnictwem. To już przeszłość. Zmieniamy się. Wszyscy znają zespół Myslovitz, w sierpniu będzie kolejny muzyczny Off Festival, a siatkówka plażowa też na stale weszła do kalendarza mysłowickich imprez – powiedziała sekretarz miasta Ewelina Muzyk-Dzieża.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved