Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. H: Włoszki najlepsze w Taipei

WGP, gr. H: Włoszki najlepsze w Taipei

Siatkarki Włoch po raz trzeci schodziły z uśmiechem na ustach z parkietu. Tym razem pokonały 3:0 USA. Obie drużyny już od środy rywalizować będą w turnieju finałowym.

Po zwycięstwie 3:0 z reprezentacją Stanów Zjednoczonych siatkarki Włoch zajęły trzecie miejsce w fazie preeliminacyjnej Grand Prix. Amerykanki z jednym punktem mniej uplasowały się na czwartym miejscu i podobnie jak Włoszki już od środy rozpoczną rywalizację w Yokohamie w turnieju finałowym. Siatkarki Włoch okazały się więc najlepsze w turnieju na Tajwanie, wygrywając wszystkie trzy spotkania.

Oba zespoły wystawiły swoje najlepsze składy, w których najprawdopodobniej zobaczymy je również w turnieju olimpijskim. – To był nasz pierwszy mecz przeciwko USA w World Grand Prix – zauważył po meczu trener Włoszek, Massimo Barbolini. – Jestem zadowolony, że dziś zagraliśmy całkiem dobrze. Szczególnie w obronie i w bloku.W pierwszych dwóch setach wyglądało to nieźle. Niestety w decydujących momentach popełniałyśmy zbyt wiele niewymuszonych błędów. Włoszki zagrały spokojnie i osiągnęły dobry rezultat – stwierdziła Jenny Lang Ping, szkoleniowiec USA.

Włochy – USA 3:0

(25:22, 25:21, 25:16)

Składy zespołów:

Włochy: Aguero (17), Guiggi (9), Barazza (6), Ortolani (7), Piccinini (9), Lo Bianco (4), Cardullo (l) oraz Anzanello, Croce i Bosetti

USA: Haneef-Park (10), Berg, Bown (5), Glass (6), Tom (5), Akinradewo (11), Davis (l oraz Barboza (2) i Richards (2)

Zobacz również:

Wyniki i tabela World Grand Prix siatkarek

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved