Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Paweł Płuciennik: Warto dzielić się swoimi pieniędzmi

Paweł Płuciennik: Warto dzielić się swoimi pieniędzmi

- Chcemy wzmocnić skład zawodniczkami doświadczonymi z ekstraklasy, a także młodymi, wyróżniającymi się z pierwszej ligi. Powoli wychodzimy z tych kłopotów. Znaczna część długów została już spłacona - mówi nowy prezes Piasta Szczecin, Paweł Płuciennik.

Dokładnie miesiąc temu w Piaście Szczecin doszło do zmiany na stanowisku prezesa zarządu. Nowym sternikiem klubu został Paweł Płuciennik, przedstawiciel jednego z nowych sponsorów klubu.

Początki prezesowania – jak wrażenia?Paweł Płuciennik: – Dużo pracy. Oprócz obowiązków zawodowych muszę wygospodarować czas na klub. Do tej pory to się udaje i myślę, że będzie tylko lepiej.

Coś Pana zaskoczyło przez ten miesiąc?

Nie. Wydaje mi się, że potrafiłem sobie wyobrazić z czym to się wiąże. Poza tym nie jestem osamotniony. Mogę liczyć na pozostałe osoby, które są w zarządzie. Liczę na doświadczenie Pana Kulbieja i olbrzymią pomoc Jarka Makowskiego. Klub może liczyć także na wsparcie finansowe firmy Pro Kon Stal – firmy, bez pomocy której, klub nie zostałby uratowany.

Przez blisko dwa lata dużo mówiło się o kłopotach finansowych Piasta. Jak wygląda obecna sytuacja finansowa klubu?

Powoli wychodzimy z tych kłopotów. Znaczna część długów została już spłacona. Wydaje mi się, że przy tym zaangażowaniu obecnych sponsorów jak ProKonStal, Best, czy kilku innych – nie będzie źle. Mam nadzieję, że wkrótce podpiszemy umowy z nowymi firmami i to zabezpieczy stronę finansową klubu na cały rok.

Warto inwestować w sport?

Myślę, że warto. Namawiałbym wszystkie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i to w różnego rodzaju branżach, że warto dzielić się swoimi pieniędzmi, wspomagać sport. Oprócz korzyści, jest w tym naprawdę dużo satysfakcji. Sportowcy, których się wspiera pokazują słuszną drogę i dają przykład młodzieży.

Cel na nowy sezon to awans do LSK?

O tym myślimy, dlatego chcemy wzmocnić skład zawodniczkami doświadczonymi z ekstraklasy, a także młodymi, wyróżniającymi się z pierwszej ligi.

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved