Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lubomir Travica już w Polsce

Lubomir Travica już w Polsce

Tak, jak wcześniej zapowiadano, w czwartek przyleciał do Rzeszowa nowy trener Asseco Resovii - Lubomir Travica. Spotkał się z kierownictwem klubu i niektórymi ze swoich przyszłych współpracowników.

Następnego dnia był obecny na meczu Polska – Chiny w katowickim „Spodku” i mógł zobaczyć jak grają Paweł Woicki, Marcin Wika oraz Krzysztof Ignaczak. Czwarty jego przyszły podopieczny Krzysztof Gierczyński nie grał. Otrzymał od trenera Raula Lozano wolne.

Nie widziałem się z trenerem Travicą, gdyż nie mogłem być w Katowicach, choć wcześniej się tam wybierałem – powiedział jego przyszły asystent Andrzej Kowal, który prowadzi obecnie Kadrę B. – Przygotowania do sezonu rozpoczniemy 11 sierpnia. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy zawodnicy będą obecni. Szanse na grę w Pekinie ma czterech naszych siatkarzy. Myślę, że co najmniej trzech znajdzie się w dwunastce olimpijskiej. Będziemy mieli z kim pracować. W szerokiej kadrze Asseco Resovii jest szesnastu graczy.Zdaniem Andrzeja Kowala w dotychczasowych meczach reprezentacji najrówniej prezentuje się Marcin Wika, ale pozostała trójka wnosi do jej gry coś wartościowego. – Marcin Wika gra bardzo równo, zachowuje pewność siebie, ten chłopak ma charakter – powiedział II trener Asseco Resovii. – Świetne zmiany dawał w Katowicach Paweł Woicki, a Krzysztof Ignaczak wnosi dużo dobrego do gry drużyny. Powtarzam jednak, że są to tylko moje przemyślenia. Być może Raul Lozano ma zupełnie inne zdanie. Rywalizacja o miejsce w reprezentacji trwa i to jej trener zadecyduje kto zagra w Pekinie.

W opinii Andrzeja Kowala poziom meczów Polska – Chiny nie był najwyższy, ale to nie jest obecnie najważniejsze. Kadra jest na etapie przygotowań i wszystko co najbardziej wartościowe zaprezentuje za miesiąc. Trudno w tej chwili oczekiwać np. od Michała Winiarskiego jakichś fajerwerków, gdyż ostatnio on mało trenował. Zawodnicy mieli sporo wyjazdów. Poziom gry reprezentacji na pewno będzie rósł.

W okresie przygotowawczym Asseco Resovia zagra m.in. w turnieju w Zdzieszowicach oraz w Memoriale Zdzisława Ambroziaka. – 26 sierpnia rozpoczniemy zgrupowanie w Spale – powiedział Andrzej Kowal. – W tym samym czasie obecna tam będzie jedna z rosyjskich drużyn. Być może z tym rywalem zagramy jakieś kontrolne mecze.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved