Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LS, gr. C: Amerykanie nie dali szans Hiszpanom

LS, gr. C: Amerykanie nie dali szans Hiszpanom

Po wczorajszej wygranej w tie-breaku, dziś siatkarze Stanów Zjednoczonych pokonali w Madrycie Hiszpanię w trzech szybkich setach. Amerykanie przewodzą tabeli grupy C Ligi Światowej z przewagą 2 punktów nad Bułgarią.

Amerykanie rozpoczęli od mocnego uderzenia obejmując prowadzenie 4:0, po zagrywkach Davida Lee . Pierwszy punkt dla Hiszpanii zdobył dopiero przy stanie 5:0 Iban Perez . Goście prowadzili 8:3 podczas przerwy technicznej, a po skutecznej kiwce Balla 10:4. Hiszpanie mieli bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki. Pierwszy skuteczny bok zapisali na swoim koncie dopiero przy stanie 14:6, gdy Molto zatrzymał Salmona . Gospodarzom udało się zniwelować straty do sześciu punktów, gdy kolejnym skutecznym blokiem popisał się Molto , ale przewaga Amerykanów wystarczyła, aby po ataku Priddy`iego i błędzie Rodrigueza cieszyć się z wygranej 25:19.

Hiszpanie wzmocnili blok rozpoczynając od prowadzenia 3:1, gdy Molto dwukrotnie zatrzymał Stanleya . Bardzo szybko Amerykanie doprowadzili do wyrównania, ale wtedy ponownie Molto postraszył blokiem i Hiszpanie doprowadzili do wyniku 5:3. Amerykanie zaczęli grać bardziej ofensywnie na zagrywce, schodząc na przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:7. Po asie Davida Lee przewaga ta wzrosła do dwóch punktów 11:9, a chwilę później punkt z zagrywki zdobył również Clayton Stanley 14:10. Na boisku pojawił się rezerwowy atakując Juan Carlos Barcala , ale jego zmiana nie wniosła niczego nowego do gry Hiszpanów. Przy stanie 21:17 skuteczną zagrywką ponownie popisał się Lee , ale Millar blokując Molto dał Amerykanom piłkę setową 24:19. Skutecznym atakiem z krótkiej Amerykanie zakończyli drugą odsłonę na swoją korzyść 25:19.

Trzecia partia spotkania podobnie jak pierwsza rozpoczęła się po myśli Amerykanów, którzy objęli prowadzenie 4:1. Gdy w polu zagrywki pojawił się Israel Rodriguez , Hiszpanie nie tylko odrobili straty ale wyszli na prowadzenie 6:5. Dopiero w trzecim secie na kiwkę zdecydował się Miguel Angel Falasca , ale problemy z przyjęciem nie pozwoliły mu na częstą grę przy siatce. Amerykanie odzyskali koncentrację, gdy w polu serwisowym pojawił się William Priddy . Jednopunktowe prowadzenie od stanu 10:9 utrzymywało się aż do stanu 19:18. Wtedy blokiem na Pedro Sueli , Amerykanie zapewnili sobie dwupunktową przewagę. To wystarczyło aby po skutecznym ataku Priddiego cieszyć się ze zwycięstwa 25:23 i 3:0 w całym spotkaniu.

Najwięcej punktów dla Hiszpanów zdobył Israel Rodriguez , 13. W ekipie z USA najwięcej punktów uzbierał William Priddy , 16.

Hiszpania – USA 0:3

(19:25, 19:25, 23:25)

Hiszpania : Pérez (7), Sevillano (4), Falasca M.A. (1), Moltó (6), García-Torres (4), De La Fuente (5), Valido (l) oraz Rodríguez F.J., Subiela (2), Barcala (5) i Rodríguez I. (13)

USA : Ball (1), Lee (7), Priddy (16), Millar (12), Salmon (6), Stanley (11), Lambourne (l) oraz Eatherton