Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ivan Miljković podpisał kontrakt z Olympiakosem Pireus

Ivan Miljković podpisał kontrakt z Olympiakosem Pireus

Reprezentant Serbii, Ivan Miljković po ośmiu latach spędzonych we Włoszech przenosi się do Hellady. Gracz przez dwa najbliższe sezony będzie bronił barw zespołu z Pireusu.

Po tym, że M.Roma Volley nie zgłosiła swojego zespołu do rozgrywek Serie A ci, który nie mieli dłuższych kontraktów dostali wolną rękę w szukaniu klubów. Miljkovićem interesowały się zespoły z Piacenzy, Cuneo a także rosyjski Ural Ufa. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki negocjacje z Grekami trwały dwa tygodnie. Początkowo Serb żądał 600tyś euro za grę w Olympiakosie. Ostatecznie zgodził się na kwotę 550tyś.

Miljković ma w kontrakcie zastrzeżone kilka dodatkowych premii. Jeśli Serb zostanie MVP ligi greckiej otrzyma dodatkowe 10tyś euro. W przypadku zwycięstwa w Pucharze Grecji, do kieszeni zawodnika powędruje kolejne 15tyś, a 20tyś za zdobycie mistrzostwa Grecji. Gracz zażądał również, aby 30% kontraktu wypłacić przed rozpoczęciem ligi.Zespół Olympiakosu zbroi się przed kolejnym sezonem. Gracze zamierzają powalczyć w Pucharze CEV, w którym przeciwnikiem Greków będzie Jastrzębski Węgiel. Dla kibiców będzie nie lada gratką możliwość zobaczenia w Jastrzębiu Miljkovića. Z naszych informacji wynika, że w zespole na kolejny sezon pozostanie również Wenezuelczyk Ivan Marquez, libero reprezentacji Grecji, Achilleas Papadimitriou, rozgrywający Vasilis Kournetas i Sotiris Tsegeras. Drugim atakującym prawdopodobnie będzie Nikos Roumeliotis. Nad zmianą klubu zastanawia się był środkowy kadry Grecji, Akis Chatzantoniou.

Mecz Jastrzębskiego Węgla z Olympiakosem zostanie rozegrany w Polsce 11,12,13 listopada. Po zakontraktowaniu Serba zapotrzebowanie kibiców na bilety na pewno wzrośnie. Może okazać się to skuteczną metodą na drużynę z Grecji, gdyż jak powiedział Strefie Siatkówki, jeden z zawodników Olympiakosu, na mecze ich drużyny przychodzi w trakcie sezonu około 60 osób. Na większą liczbę gracze z Pireusu mogą liczyć tylko jeśli grają w finale ligi lub za granicą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved