Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GP Radomia: Koryciński i Kiernoz wygrali pierwszy turniej

GP Radomia: Koryciński i Kiernoz wygrali pierwszy turniej

Bartłomiej Koryciński i Bartłomiej Kiernoz wygrali pierwszy turniej Grand Prix Radomia w siatkówce plażowej. Mistrzowie Mazowsza juniorów w finale pokonali duet Gutkowski/Górski. Na boiskach nad zalewem na Borkach rywalizowało 22 duety.

Spora liczba uczestników spowodowała, że eliminacje rozegrano w czterech grupach, a zwycięzców poszczególnych spotkań wyłaniał jeden set (do 15). – W innym przypadku nie skończylibyśmy chyba przed zmrokiem – żartował Roman Fomin, sędzia główny Grand Prix.

W grupie A z kompletem punktów zwyciężył duet Bartłomiej Koryciński/Bartłomiej Kiernoz. Podobnym wyczynem pochwalić mogli się również Sylwester Janek/Krzysztof Jedynak (grupa B) i Kamil Gutkowski/Daniel Górski (grupa D). Najlepszą parę grupy C wyłoniły natomiast małe punkty. Po ich zsumowaniu okazało się, że w półfinale zagrają Karol Wojcieszak i Karol Ślażyński.W meczu o finał zwycięzcy grupy C stoczyli bardzo wyrównany, ale przegrany (13:15) pojedynek z duetem Bartłomiej Koryciński/Bartłomiej Kiernoza. W drugim półfinale Kamil Gutkowski/Daniel Górski pokonali natomiast parę Sylwester Janek/Krzysztof Jedynak (15:12). Finał nie miały już tak emocjonującego przebiegu. Bartłomiej Koryciński i Bartłomiej Kiernoz wypunktowali Kamila Gutkowkiego i Daniela Górskiego 21:11.

Zwycięzcy w pełni zapracowali na ten sukces – podkreśla Roman Fomin. Do słów arbitra warto dodać, że najlepsza para sobotniego turnieju jeszcze w lipcu reprezentować będzie Radom w finałach mistrzostw Polski juniorów. – Przepustką na ten turniej było wywalczone przed kilkoma dniami mistrzostwo Mazowsza – poinformował Radosław Kiernoz, ojciec Bartłomieja.

Po zwycięstwie (21:19) nad parą Sylwester Janek/Krzysztof Jedynak, trzecie miejsce przypadło duetowi Karol Wojcieszak/Karol Ślażyńki.

W pierwszej wersji turniej miał odbyć się w dwóch kategoriach: do 35 lat i powyżej 35 lat. Niestety, w tej drugiej do udziału zgłosiła się zbyt mała liczba uczestników. Dlatego zrezygnowano w wcześniejszego pomysłu. Za tydzień siatkarze zagrają nad zalewem w Toporni koło Przysuchy.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved