Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Władimir Alekno: Nie ma co cieszyć się wynikami LŚ

Władimir Alekno: Nie ma co cieszyć się wynikami LŚ

fot. archiwum

"Wygraliśmy pięć z sześciu wyjazdowych meczów. Przed spotkaniami u siebie byliśmy w doskonałej wyjściowej pozycji. Cieszę się, że gramy z Kubą i Włochami w Kazaniu. Tutaj jest znakomita atmosfera" - mówi Władimir Alekno.

Rosjanie w czwarty weekend dwa razy pokonali Kubę – 3:1 i 3:1. Nie było problemów z odniesieniem zwycięstw. Za tydzień zagrają w tym mieście z Włochami. One zadecydują, który z tych zespołów zajmie pierwsze miejsce w tabeli grupy B. Na wyjeździe Rosjanie podzielili się zwycięstwami z zespołem trenera Andrei Anastasiego.

 

Wynikami w Lidze Światowej nie ma co się cieszyć – powiedział Władimir Alekno . – Wiadomo, w tym roku najważniejszym celem są igrzyska olimpijskie. Liga Światowa jest prestiżowym, komercyjnym turniejem. Należy ją jednak traktować jako świetny poligon przygotowawczy. Dlatego też zmieniam graczy. Staram się tworzyć podstawowy skład i on już się wyraźnie zarysował . 

Rosjanie w tym roku podróżując na mecze LŚ, wiele godzin spędzili w powietrzu. Najpierw byli w Korei Południowej, skąd wrócili do Moskwy, i następnie udali się na Kubę. Z Ameryki Środkowej przylecieli do Włoch. Tam, gdzie grali, mieli wysoką temperaturę w halach.

 

Być może to wszystko wyjdzie na dobre w Pekinie – dodał trener Alekno. – Oczywiście byłem bardzo zdziwiony, że we Włoszech nie mieliśmy normalnej klimatyzacji. Na powietrzu było 32 stopni, a w hali jeszcze bardziej gorąco – wilgotność wysoka i straszna duchota. Podobnie było na Kubie i w Korei. Niech chłopaki hartują się . Rosja będzie jednym z rywali grupowych Polski w turnieju olimpijskim.

 

W reprezentacji Rosji w igrzyskach olimpijskich nie zagra Paweł Abramow . Władimir Alekno wyjaśnił, że nie był zadowolony z gry tego zawodnika. A poza tym, jak wyjaśnił szkoleniowiec, gracz ten ma problemy ze zdrowiem.

 

Władimir Alekno od przyszłego sezonu będzie trenerem Zenitu Kazań – zwycięzcy ostatniej Ligi Mistrzów i zdobywcy Pucharu Rosji. Propozycję z Kazania otrzymałem już dawno – powiedział. – Wówczas jednak miałem podpisany kontrakt, a następnie zacząłem pracować z kadrą pod warunkiem, że nie będę mógł prowadzić klubu. Obecnie nasza federacja wyraziła zgodę na trenowanie siatkarzy z Kazania. Skład mamy praktycznie skompletowany. Potrzebny jest jeszcze jeden przyjmujący .

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved