Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Gruszka: Zwyciężać z uśmiechem na ustach

Piotr Gruszka: Zwyciężać z uśmiechem na ustach

Mimo zwycięstwa Piotr Gruszka na pomeczowej konferencji apelował, aby siatkarze odnaleźli większą radość z gry. - Chcemy zwyciężać, ale z uśmiechem na ustach - mówił.

Jianan Zhou , trener reprezentacji Chin: Jak wszyscy widzieli był to dobry mecz. Nie wykorzystaliśmy swoich szans. Nasza drużyna nie potrafiła znaleźć rytmu w bloku. Nasz kluczowy zawodnik odniósł kontuzję podczas porannego treningu. Ale jutro też jest mecz i mam nadzieję, ze będzie to dobry mecz.

Raul Lozano , trener reprezentacji Polski: – Jestem zadowolony, że zespół wrócił do grania w Polsce, a szczególnie w Katowicach. W pierwszym secie zagraliśmy bardzo dobrze, potem nastąpił spadek napięcia. Bardzo brakowało nam zagrywki na odpowiednim poziomie w przekroju całego meczu. Wszystkie te kłopoty wynikały właśnie z braku dobrej zagrywki. Cieszymy się z tego, że wygraliśmy, ale jutro czeka nas drugie spotkanie. I musimy poprawić wszystkie elementy, które dziś szwankowały .

Qiong Shen , kapitan reprezentacji Chin: – Atmosfera zawodów bardzo nas zaskoczyła i początek meczu zagraliśmy słabo. Później po pierwszym secie było lepiej i nasz poziom gry się podniósł. W trakcie meczu mieliśmy szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ale nie wykorzystaliśmy jej. Nauczyliśmy się dużo od polskiego zespołu.

Piotr Gruszka , kapitan reprezentacji Polski: – Cieszymy się ze zwycięstwa, ale nie z gry. Musimy znaleźć większą radość. Chcemy zwyciężać, ale z uśmiechem na ustach .

Michał Bąkiewicz , przyjmujący reprezentacji Polski: – Podsumowując, to najważniejsze że odnieśliśmy zwycięstwo. Na pewno gra nie układała nam się do końca tak jak byśmy chcieli, ale jak wspomniałem na początku, na tym etapie najważniejsze jest to, że przełamaliśmy swoje słabości i zwyciężyliśmy. Cel jest jasny! Walczymy po to, żeby awansować do finału, wtedy zespół ma doskonałe przetarcie z bardzo silnymi przeciwnikami przed Igrzyskami Olimpijskimi. W tym momencie wszystkie męczące podróże odchodzą na bok .

Wojciech Grzyb , środkowy reprezentacji Polski: – Cieszy nas zwycięstwo 3:1 po dosyć dobrej grze i naszej i Chińczyków. Myślę, że szczególnie mnie cieszą ostatnie dwa sety po przegranym drugim, gdzie Chińczycy mieli najlepszy swój okres gry w tym meczu. Straciliśmy kilka punktów w serii, jednak na szczęście udało się to w następnych setach odrobić i wygrać spotkanie. Dzisiaj mieliśmy grać przede wszystkim spokojnie, taktycznie blokiem. To nam się udało i odnieśliśmy zwycięstwo .

* notowali: Katarzyna Walczok i Marcin Wypych – Strefa Siatkówki