Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Zagumny: Doping był znakomity

Paweł Zagumny: Doping był znakomity

fot. archiwum

Po meczu z Chinami rozgrywający reprezentacji Polski Paweł Zagumny podkreślał wartość polskich kibiców, którzy jak zwykle nie zawiedli. Zgodził się ze stwierdzeniem, że katowicki Spodek to magiczne miejsce.

Pański komentarz na temat dzisiejszego pojedynku z Chinami.

 

Paweł Zagumny:Zwycięstwo cieszy, ale gra była szarpana. Zaczęliśmy bardzo dobrze. W drugiej partii nie zaprezentowaliśmy się najlepiej, zdarzały się nam przestoje, jednak na szczęście w ostatniej odsłonie udało już się ich uniknąć. Wytrzymaliśmy do końca i zwyciężyliśmy. Jeśli chodzi o poszczególne elementy gry, to graliśmy nieźle w obronie, także w dwóch ostatnich setach poprawił się blok. Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo . 

Czy słynna „magia Spodka” pomogła wam?

 

W pewnym stopniu tak. Doping był jak zwykle znakomity i bardzo dziękuję kibicom za wsparcie. Zawsze możemy na nich liczyć. Dodatkowo lepiej się gra w klimatyzowanej hali. Na pewno będziemy tutaj częściej wracać .

 

Co Pańskim zdaniem zadecydowało o waszej porażce w drugim secie?

 

Na pewno brak koncentracji. Musimy nad tym jeszcze sporo popracować. Zawsze gramy pierwszy set bardzo dobrze, jednak później nasza gra „się rozmywa”. Jeśli chcemy zwyciężać musimy trzymać koncentrację do ostatniej piłki meczu .

 

Jak traktujecie rozgrywki Ligi Światowej?

 

Cały czas podkreślamy, że to igrzyska są naszym priorytetem. Na pewno Liga Światowa stanowi element w cyklu naszych przygotowań do Pekinu, wystarczy popatrzeć, jak różne zestawienie zawodników jeździło na mecze wyjazdowe. Przygotowujemy się do igrzysk, a jednocześnie chcemy wygrywać. Wiadomo, że te mecze mogą obrazować naszą formę .

 

Czy myśli Pan, że po drugim meczu też zejdziecie z parkietu w roli zwycięzców? Tym samym finał w Rio przybliży się w znacznym stopniu.

 

Oczywiście chcielibyśmy zwyciężyć. Nie jest łatwo, ale na pewno zwycięstwo jest w naszym zasięgu. Chińczycy są w dobrej formie. Grają dobrze w obronie, poprawili również grę w ataku. Na pewno ciężko nam się z nimi gra. Przede wszystkim musimy się skoncentrować i zwyciężyć .

 

Liga Światowa to tylko element przygotowań, ale warto znaleźć się w finale w Rio, aby sprawdzić formę reprezentacji bezpośrednio przed igrzyskami w starciu z najlepszymi?

 

Na pewno. My nie odpuszczamy Ligi Światowej, każde zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne. Chcemy jechać do Rio, aby sprawdzić się przed igrzyskami. Mam nadzieję, że tak się stanie .

 

Rozmawiała: Magdalena Neumann (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved