Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Tym razem lepsi Finowie

LŚ, gr. C: Tym razem lepsi Finowie

Drugie spotkanie Finlandii z Bułgarią było dłuższe. Tym razem o zwycięstwie zadecydował tie-break. Bułgarzy odrobili trzypunktową stratę i doprowadzili do nerwowej końcówki. Lepsi i bardziej wytrzymali okazali się Finowie.

Pierwsze w tej edycji rozgrywek Ligi Światowej zwycięstwo odnieśli Finowie, którzy pokonali na własnym terenie Bułgarów 3:2. Gospodarze skutecznie zagrywali stwarzając rywalom wiele problemów w przyjęciu. Najlepszym fińskim zawodnikiem był Olli-Pekka Ojansivu , który zastąpił w drugim secie Mikko Oivanena . Ojansivu zdobył 15 punktów. Dobrze grał również Olli Kunnari , zdobywca 18 oczek. Po bułgarskiej stronie niekwestionowanym liderem zespołu okazał się Todor Aleksiew , który zapisał koncie Bułgarów 19 punktów.

Bułgarzy rozpoczęli mecz od prowadzenia 8:7 i 16:15. Goście lepiej bronili. Mimo to set był dość wyrównany. Od stanu 20:20 Finowie popełnili kilka błędów własnych pozwalając Bułgarom odnieść zwycięstwo 25:22.

Również druga odsłona rozpoczęła się po myśli Bułgarii, którzy po zagrywkach Andreja Żekowa prowadzili 4:0. Czteropunktowa przewaga utrzymywała się w dalszej fazie seta 8:4, 16:12. Bułgarzy zaprezentowali świetną grę obronną, a zmiany trenera Berruto nie przynosiły żadnych zmian w coraz słabszej grze Finów. Bułgaria łatwo zwyciężyła 25:19.

Przed rozpoczęciem trzeciego seta w szeregach Finów zaszły trzy zmiany. Wyrównana walka trwała do stanu 13:13, ale później na boisku rządzili już tylko Finowie, zdobywając sześć punktów z rzędu i wychodząc na prowadzenie 19:13. Przyczyniły się do tego zagrywki Olli Kunnariego . Tak wypracowana przewaga pozwoliła im wygrać w tej partii 25:22.

Czwarta odsłona również rozpoczęła się po myśli gospodarzy, którzy prowadzili 8:7 i 16:14. Bułgarzy mieli coraz większe problemy z przyjęciem zagrywki Finów. Przewaga Finów ponownie wzrosła w jednym ustawieniu, gdy zespół Mauro Berruto objął prowadzenie 22:16. Bułgarzy zbliżyli się do Finów na trzy punkty 23:20, ale to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 25:21 i remisu w meczu 2:2.

Tie-break był równie zacięty jak całe spotkanie. Finlandia zaczęła od prowadzenia 3:1, ale Bułgarzy wyrównali na 7:7. Następne trzy oczka należały jednak do Finów po zagrywkach Antti Siltala . Bułgarzy ponownie wrócili do gry przy stanie 11:11, ale ostatni decydujący punkt asem serwisowym zdobył Ojansivu dając Finom zwycięstwo 17:15 i 3:2 w meczu.

Finlandia – Bułgaria 3:2

(22:25, 17:25, 25:22, 25:21, 17:15)

Finlandia: Esko (4), Siltala (11), Kunnari (18), Oivanen Mikko (6), Shumov (9), Oivanen (4), Hyvärinen (libero) oraz Markkula , Ojansivu (15), Hietanen (2), Tuomi i Sivula (1)

Bułgaria: Cwetanow (6), Żekow (6), Gajdarski (7), Miluszew (17), Stojkow (13), Aleksiew (19), Salparow (libero) oraz Jordanow (10), Ananiew (3), Bogdanow i Penew