Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariusz Pieczonka: Mocno wygórowane oczekiwania

Mariusz Pieczonka: Mocno wygórowane oczekiwania

fot. archiwum

- Przede wszystkim potrzebna jest nam zawodniczka na libero oraz jeszcze jedna środkowa - mówi trener Calisii Kalisz Mariusz Pieczonka. - Przygotowania do nowego sezonu rozpoczniemy 24 lipca.

Ostatnią zawodniczką, która podpisała kontrakt z czołowym polskim klubem ostatnich lat była Dominika Sieradzan . 28-letnia siatkarka gra na pozycji przyjmującej, co ma szczególne znaczenie biorąc pod uwagę że kaliską drużynę opuściły trzy zawodniczki występujące w tej roli. Dominika Sieradzan wcześniej grała w Pile, Muszynie i Wiśle Kraków. Siatkarską karierę rozpoczęła w rodzinnym mieście Stargardzie Szczecińskim.

 

Z podpisywaniem kolejnych kontraktów nie spieszymy się – mówi Mariusz Pieczonka . – Znajdujące się jeszcze na rynku zawodniczki również czekają. Być może większy ruch zrobi się po igrzyskach olimpijskich. Na pewno oczekiwania wielu zawodniczek są mocno wygórowane. W Polsce płacić po dwieście tysięcy złotych i więcej za sezon mogą tylko w Bielsku-Białej i Muszynie. My nie mamy takich pieniędzy, musimy szukać tańszych. Najbogatsze kluby Serie A płacą gwiazdom po sto tysięcy euro. 

Być może w przyszłym sezonie zagra również w Kaliszu Olga Owczynnikowa . Na razie klub nie doszedł do porozumienia z tą zawodniczką, ale jak mówi Mariusz Pieczonka rozmowy trwają.

 

Kadra Calisii:Magdalena Godos,
Katarzyna Wawrzyniak,
Anita Chojnacka,
Sylwia Wojcieska,
Ewelina Toborek,
Anna Woźniakowska,
Dominika Sieradzan,
Magdalena Wawrzyniak

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved