Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Polacy pokonali Chińczyków w Spodku

LŚ, gr. D: Polacy pokonali Chińczyków w Spodku

W pierwszym meczu rozgrywanym w Polsce, biało-czerwoni pokonali dotychczasowych liderów grupy D Chińczyków 3:1. Polacy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

479_t.jpg Mecz rozpoczął się od skutecznego bloku polskich siatkarzy. Dobrze spisywał się Mariusz Wlazły , a na pierwszą przerwę techniczną zespoły zeszły po punktowym ataku Łukasza Kadziewicza (8:5). Podopieczni Raula Lozano prezentowali efektowną, kombinacyjną siatkówkę. W tej fazie seta znakomicie grał Sebastian Świderski. Przy stanie 15:10 kibice obejrzeli fantastyczną wymianę. Świetnie bronili Krzysztof Ignaczak oraz Qi Ren . Długą akcję zakończył Mariusz Wlazły i na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzili już 16:10. W końcówce partii w miejsce dobrze dysponowanego Marcina Wiki pojawił się Michał Bąkiewicz i to on zakończył pierwszego seta atakiem z lewego skrzydła. Polacy zwyciężyli 25:20.

Od początku drugiej odsłony gra była bardzo zacięta. Wśród Chińczyków coraz lepiej prezentowali się Cui Jianjun oraz Yuan Zhi . Na pierwszej przerwie technicznej nasi rywale prowadzili 8:7. Po powrocie na boisko polscy siatkarze popełnili wiele błędów własnych co pozwoliło odskoczyć przeciwnikom aż na pięć oczek (11:16). Po skutecznym kontrataku Świderskiego przewaga zmniejszyła się do trzech punktów (14:17) jednak błędy w końcowej fazie seta nie pozwoliły Polakom na zwycięstwo w tej partii. Po nieporozumieniu w polskiej drużynie Chińczycy wygrali 25:20.

477_t.jpg Do trzeciego seta nasi siatkarze przystąpili bardzo zmobilizowani. Świetnie atakował Wlazły natomiast w bloku znakomicie spisywał się Kadziewicz. Kibice oglądali wiele długich i ciekawych wymian. Po dobrym ataku Wiki zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Po powrocie na parkiet Polacy popełnili wiele błędów w ataku natomiast po drugiej stronie siatki nie mylił się Cui Jianjun. Po ataku Yuan Zhi Chińczycy prowadzili już 16:14. Świetne obrony Ignaczaka pozwoliły na wyprowadzenie skutecznych kontrataków, a pojedynczy blok Wlazłego dał nam remis 22:22. Kolejna akcja to niesamowita ofiarność w obronie libero Chin oraz Pawła Zagumnego . Długą wymianę zakończył Świderski. Polacy niesieni dopingiem tysięcy kibiców zgromadzonych w katowickim „Spodku” nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tej partii. Po ataku Daniela Plińskiego biało-czerwoni wygrali 25:23.

478_t.jpg Od początku czwartego seta gra była bardzo wyrównana. Dobrze prezentowali się Świderski, Wlazły oraz Yuan Zhi. Na tablicy co chwila widniał remis (4:4, 9:9, 13:13). Po dwóch błędach Chińczyków polscy siatkarze zeszli na przerwę techniczną prowadząc 16:14. Dobrze spisywali się zmiennicy – Gruszka , Woicki i Bąkiewicz . Polakom udało się utrzymać dwupunktową przewagę do końca seta. Znakomity atak Świderskiego zakończył mecz. Nasi siatkarze zwyciężyli 25:23 i w całym spotkaniu 3:1.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Pawła Zagumnego .

Polska – Chiny 3:1

(25:20, 20:25, 25:23, 25:23)

Polska : Pliński (7), Zagumny, Wika (8), Wlazły (19), Kadziewicz (10), Świderski (19), Ignaczak (l) oraz Gruszka (6), Grzyb, Woicki i Bąkiewicz (2)

Chiny : Yuan Zhi (24), Guo Peng (6), Cui Jianjun (12), Jiao Shuai (5), Yu Dawei (6), Shen Qiong (11), Ren Qi (l) oraz Jiang Fudong i Sui Shengsheng