Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Obrońca trofeum praktycznie gotowy

LM: Obrońca trofeum praktycznie gotowy

Dzisiaj w Wiedniu odbędzie się losowanie Ligi Mistrzów siatkarzy. Zwycięzca poprzedniej edycji Dynamo TatTransGaz Kazań (obecnie Zenit Kazań) ma już praktycznie skompletowany skład. Pozostała tylko jedna niewiadoma.

Od przyszłego sezonu trenerem zespołu będzie Władimir Alekno, który obecnie prowadzi reprezentację Rosji. Zastąpił on znanego w Polsce Wiktora Sidielnikowa – grał w latach 90. w Stilonie Gorzów i zdobył brązowy medal mistrzostw kraju.

Ostatni kontrakt szefowie Zenitu podpisali z 28-letnim przyjmującym Aleksandrem Korniejewem, który najprawdopodobniej znajdzie się w ekipie na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie i będzie jednym z rywali reprezentacji Polski. Zawodnik ten karierę zaczynał w Niżniewartowsku. Następnie na cztery sezony trafił do Lokomotiwu Biełgorod, a stamtąd przeszedł do Łucza Moskwa i Dynama Moskwa. Na pewno z przejściem Korniejewa do zespołu zwycięzcy Ligi Mistrzów w sezonie 2007/08 wiążą się jego relacje z Władimirem Alekno. Pod kierunkiem tego szkoleniowca Korniejew pracował od 2004 roku. W reprezentacji debiutował w 2006 roku, a w następnym sezonie został wicemistrzem Europy oraz srebrnym medalistą Ligi Światowej oraz Pucharu Świata.Z zawodników, którzy mieli wielki wpływ na wygranie Ligi Mistrzów w zespole z Kazania zabraknie Siergieja Tietiuchina i Andrieja Jegorczewa. Na nowy sezon w składzie pozostało jeszcze jedno wolne miejsce – przyjmującego. Zajmie je, jak informuje strona internetowa klubu, jeden z kadrowiczów.

W chwili obecnej kadra Zenitu Kazań przedstawia się następująco: Ball, Zajcew, Stanley, Czeremisin, Bogomołow, Apalikow, Abrosimow, Bowduj, Korniejew, Szpilew, Babiczew oraz Jermakow.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved