Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dzisiaj muszynianki poznają rywalki w LM

Dzisiaj muszynianki poznają rywalki w LM

Około godziny 21.30 siatkarki mistrza Polski Fakro Muszynianki Muszyna (bo pod taką nazwą zespół wystąpi w europejskich rozgrywkach), a także wicemistrza kraju Farmutilu Piła poznają grupowe rywalki w Lidze Mistrzyń.

Uroczysta ceremonia odbędzie się w pięknym, zabytkowym Ratuszu w Wiedniu. W muszyńskim zespole przed losowaniem panują dobre nastroje, chociaż marzenia są inne. Bogdan Serwiński, prezes i zarazem trener marzy o wylosowaniu włoskiego Scavolini Pesaro w którym występuje Katarzyna Skowrońska. Serwiński z kolei nie chciałby się zmierzyć z tureckimi zespołami.

Niezbyt udana wizyta w Stambule przed dwoma laty do dzisiaj pozostała w pamięci. Co ciekawe kapitan muszynianek Aleksandra Jagieło (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Przybysz) jest odmiennego zdania. Wśród drużyn z którymi chciałaby się zmierzyć wymienia… Turczynki, zaś uniknąć chce Włoszek. Dorota Pykosz z kolei marzy o… wylosowaniu drużyny z Hiszpanii.Dla mnie nie ma znaczenia z kim zagramy, ale nie będę ukrywać, że chętnie zmierzyłabym się z zespołami z Hiszpanii i Włoch – mówi. – Chyba jak i koleżanki z zespołu chcę uniknąć wyjazdu do Turcji.

Ostatnia podróż do tego kraju i gra w Lidze Mistrzyń pozostawiła wiele negatywnych wspomnień. Doznałyśmy zatrucia pokarmowego do tego zaginęły nam bagaże. Kamila Frątczak z kolei nie przykłada uwagi do losowania. – Przyjmę wyniki losowania ze spokojem. Nie ma dla mnie znaczenia z kim zagramy, ważne, aby w Lidze Mistrzyń zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Sponsorzy mistrza Polski też mają swoich faworytów. Janusz Komurkiewicz, dyrektor marketingu firmy Fakro zdradza, że z punktu jego firmy dobrze byłoby gdyby zespół trafił na klub z pobliskich państw (Czechy, Rosja, Austria). Maria Janas szefowa firmy Muszynianka zachowuje dyskrecję. – Swoje propozycje napisałam i schowałam do koperty. Po losowaniu porównam – mówi.

Siatkarki Muszynianki Fakro do 1 sierpnia przebywają na urlopach. Większość z nich wypoczywa za granicą. Dla kapitana Aleksandry Jagieło jest to także miodowy miesiąc. Z mężem przebywają w Bułgarii.

* Autor – Dariusz Grzyb – POLSKA Gazeta Krakowska

źródło: Gazeta Krakowska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved