Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Długie wakacje siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

Długie wakacje siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

Wyjątkowo długo potrwają w tym roku wakacje zawodników Jastrzębskiego Węgla. Wszystko to za sprawą zmian personalnych w kadrze zespołu oraz udziału bardzo dużej grupy jastrzębian w zgrupowaniach swoich narodowych reprezentacji.

Szkoleniowcy jastrzębskiej drużyny musieli rozpisać graczom indywidualne plany treningów wierząc, że jako profesjonaliści zrealizują wymagany program. Zespół stawi się w komplecie na pierwszym spotkaniu dopiero za miesiąc, 4 sierpnia. Po kilku treningach we własnej hali siatkarze wyjadą na obóz (w tym tygodniu ma się rozstrzygnąć, dokąd).

We wrześniu zespół Jastrzębskiego Węgla wystąpi w kilku turniejach i rozegra parę sparingów z drużynami czeskimi. Od 19 do 21 jastrzębianie zagrają w Zdzieszowicach, gdzie ich przeciwnikami będą między innymi zespoły z Kędzierzyna i Rzeszowa, a wcześniej wystąpią w Krośnie w meczu pokazowym, gdzie ich rywalem będzie Skra Bełchatów lub Resovia.Obecnie kadra zespołu z Jastrzębia liczy trzynastu zawodników. Z czwartym zespołem ostatniego sezonu rozstali się: Dawid Murek, Nikolaj Ivanov, Evgeni Ivanov i Michał Kamiński. W ich miejsce pojawili się Benjamin Hardy, Guillaume Samica, Nico Freriks, Marcin Grygiel, Adam Nowik i Sebastian Pęcherz.

Zdaniem drugiego trenera zespołu, Leszka Dejewskiego, w poprzednim sezonie jastrzębianie mieli słabą ławkę co sprawiało, że bardzo mocno byli eksploatowani najlepsi zawodnicy – Dawid Murek i Robert Prygiel. Zmiennika brakowało szczególnie Robertowi Pryglowi, który pod koniec sezonu nie miał już siły. W większości spotkań, z powodu przewlekłej kontuzji, nie mógł go zastępować Kamiński. Teraz ta sytuacja się zmieni, a atakujący będzie miał gotowego do gry zmiennika. Lepiej powinno być również w przyjęciu i rozegraniu, co zagwarantują Samica i Hardy z jednej strony oraz Freriks i Łomacz z drugiej. W takim składzie Jastrzębski Węgiel powinien przystąpić do rozgrywek.

Działacze i trenerzy w drużynie widzieliby jeszcze klasowego środkowego, ale zdają sobie sprawę z rynkowych realiów i wiedzą, że będzie o to trudno.

W opinii Leszka Dejewskiego nie można jednoznacznie stwierdzić, czy aktualny skład Jastrzębskiego Węgla jest silniejszy, czy słabszy w porównaniu do poprzedniego i tego sprzed dwóch lat. Z pewnością trenerzy będą mieli większe pole manewru, a to powinno się przełożyć na lepszą grę całego zespołu. To jest najważniejsze i takie założenie przyświecało działaczom przy kompletowaniu składu.

W tym roku siatkarze, którzy nie występują w reprezentacjach swojego kraju, mają dłuższe urlopy ze względu na sezon olimpijski. Rozgrywki Polskiej Ligi Siatkówki ruszają na początku października, a miesiąc później odbędą się pierwsze spotkania europejskich pucharów. Drużyna Jastrzębskiego Węgla w pierwszej rundzie Pucharu CEV trafiła na Olympiakos Pireus. Trener Leszek Dejewski informuje, że – tak jak w poprzednim sezonie – najciekawsze mecze ligowe i pucharowe siatkarze z Jastrzębia będą rozgrywać w hali lodowiska Jastor.

Przez najbliższy sezon trenerem zespołu będzie Włoch Roberto Santilli, któremu – obok Leszka Dejewskiego – będzie asystował Mark Lebedev.

Kadra zespołu KS Jastrzębski Węgiel SA na sezon 2008/09

1 – Adam Nowik (środkowy)

2 – Nico Freriks (rozgrywający)

3 – Grzegorz Łomacz (rozgrywający)

4 – Wojciech Jurkiewicz (środkowy)

5 – Igor Yudin (przyjmujący)

7 – Paweł Rusek (libero)

9 – Patryk Czarnowski (środkowy)

10 – Robert Prygiel (atakujący)

11 – Marcin Grygiel (atakujący)

13 – Sebastian Pęcherz (przyjmujący)

14 – Benjamin Hardy (przyjmujący)

15 – Guillaume Samica (przyjmujący)

18 – Rafael De Souza Lins (przyjmujący)

W drużynie nie ma reprezentantów Polski, ale libero Paweł Rusek i rozgrywający Grzegorz Łomacz trenują z kadrą B.

Guillaume Samica – ur. 1981, aktualny reprezentant Francji, występował w ligach francuskiej i włoskiej, a kolejne kluby to: Saint-Quentin, Marmi Lanza Verona, Adravolley Triest, Bre Banca Lannutti Cuneo, Stade Poitevin; ostatnio wraz z Łukaszem Kadziewiczem – Sporkling Milano.

Benjamin Hardy – ur. 1974, reprezentant Australii, kolejne kluby to: niemieckie Evivo Duren i Felbach Stuttgart, włoskie – Crema, Trento Mezzolombardo, Padwa Volley, Montichiari, Lorento, Bolzano, a w ostatnich czterech sezonach belgijski Knack Randstad Roeselare.

Adam Nowik – ur. 1975, wychowanek Metalowca Białystok, kolejne zespoły to Czarni Radom, Skra Bełchatów, rosyjski Fakieł Nowy Urengoj, Joker Piła, Delecta Bydgoszcz i Jadar Sport Radom. Nowik rozegrał 67 spotkań w reprezentacji Polski.

Marcin Grygiel – ur. 1978, w ostatnich sezonach as atutowy Płomienia Sosnowiec, wcześniej grał w Górniku Radlin.

Sebastian Pęcherz – ur. 1985, wychowanek RMKS-u Rybnik, kolejne kluby to Górnik Radlin i Jadar Radom.

źródło: nowiny.pl, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved