Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czy Joker Piła zagra w I lidze?

Czy Joker Piła zagra w I lidze?

Trwają spekulacje na temat tego, czy KS Poznań może zdecydować o przekazaniu swojego miejsca w pierwszej lidze Jokerowi. Czy zespół z Piły zdecyduje się na ofertę?

Byłem świadkiem rozmowy pana Dwernickiego z Jerzym Jasińskim – mówi Marian Malak, prezes KS Poznań. – Jesteśmy gotowi oddać nasze miejsce w pierwszej lidze Jokerowi. – potwierdza. Wtóruje mu rzecznik prasowy klubu, Waldemar Zawołowicz: –Zawodnicy otrzymali wolną rękę, mogą bez żadnych przeszkód szukać nowych klubów. Natomiast miejsce w lidze na pewno zostanie odstąpione innemu klubowi. Może to być Joker. – mówi.

Informację potwierdza prezes Jokera, Jerzy Jasiński. Przyznaje jednak, że na dzień dzisiejszy Joker nie ma wystarczających środków, by wystartować w pierwszej lidze, jednak jest szansa na to, że znów będziemy mieć w Pile zespół zaplecza ekstraklasy.Dowiedziałem się dzisiaj, że zarząd z Poznania zrezygnował ze startów w I lidze. Ta informacja samego mnie szokuje. Chęci na pewno są, tylko kwestie jak zwykle finansowe stoją na przeszkodzie żeby przejąć ten zespół. Staramy się by w najbliższym czasie dać jakąkolwiek odpowiedź Inotelowi zważywszy na to, że chcieliśmy awansować w następnym roku do pierwszej ligi, także kwestie finansowe są kluczowe w podjęciu takiej decyzji.– mówi prezes Jasiński.

Ze słów prezesa pilskiego Jokera wynika, że do Piły może trafić nie tylko miejsce w pierwszej lidze, ale również zespół KS Poznań i jego trener.

Powodem rezygnacji klubu z Poznania jest brak chęci do dalszego finansowania KS głównego sponsora – Inotelu, którego właścicielem jest Robert Dwernicki. Rok temu KS Poznań po spadku KS Inotel Poznań do drugiej ligi, odkupił miejsce Jokera w pierwszej lidze.

Tekst pochodzi z serwisu Pilska Siatkówka – siatkówka w Pile.

źródło: inf. własna, Radio ESKA, siatkowka.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved