Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Skra Bełchatów przed Ligą Mistrzów

Skra Bełchatów przed Ligą Mistrzów

Jeśli mamy trafić na silnego przeciwnika, to na początku rozgrywek - mówi przed losowaniem Ligi Mistrzów Jacek Nawrocki, drugi trener PGE Skry Bełchatów. A szef klubu, Konrad Piechocki chciałby rywalizować z Trentino.

Tradycyjnie już losowanie fazy zasadniczej najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie ma miejsce w Wiedniu. 24 drużyny zostaną podzielone na sześć grup. Europejska federacja siatkarska nie ma zwyczaju wcześniej informować o rozstawieniu drużyn, ani o kluczu, w jaki będą podzielone. Nawrocki uważa jednak, że polskie drużyny, a więc PGE Skra i AZS Częstochowa, powinny być w uprzywilejowanej sytuacji. – W poprzedniej edycji europejskich pucharów nasze zespoły spisały się świetnie, dzięki czemu zdobyły sporo punktów rankingowych – twierdzi.

Jego zdaniem najtrudniejszymi przeciwnikami będą Rosjanie, którzy mają w Lidze Mistrzów trzech przedstawicieli: Dynamo Moskwa, Zenit Kazań i Iskrę Odińcowo. – Jeśli mamy trafić na jeden z tych klubów, to najlepiej zagrać z nim na początku rywalizacji grupowej. Podobnie zresztą z Włochami – uważa szkoleniowiec. Dlaczego? – Bo większość występujących w tych klubach gwiazd będzie zmęczona po igrzyskach olimpijskich – dodaje. Oczywiście w podobnej sytuacji będzie Skra, z której przynajmniej dwaj siatkarze pojadą do Pekinu.O ile Nawrocki wolałby nie trafić na Włochów i Rosjan, to o silnym rywalu marzy Konrad Piechocki, prezes PGE Skry, który już od wczoraj jest w Wiedniu. – Z marketingowego punktu widzenia chciałbym zmierzyć się na przykład z mistrzem Włoch – mówi. Ten tytuł zdobył Trentino, który ma w składzie m.in. Michała Winiarskiego. – Moglibyśmy wtedy sprawdzić, jaka jest różnica między ligą polską a włoską, uważaną za najsilniejszą na świecie – dodaje Piechocki.

* Jarosław Bińczyk (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved