Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mistrzyni Polski w barwach AZS-u Białystok

Mistrzyni Polski w barwach AZS-u Białystok

fot. archiwum

Nigdy więcej gry w barażach o utrzymanie. Taki cel zostanie postawiony przed zespołem białostockich siatkarek przed kolejnym sezonem w ekstraklasie. Do zespołu dołączyła kolejna zawodniczka, Agata Karczmarzewska-Pura.

30-letnia Karczmarzewska-Pura ma za sobą występy nie tylko w polskiej lidze, ale też we Włoszech (Airone Terra Sarda Tortoli), jak też w Rosji (Tulica Tulamasz Tula). W ostatnim sezonie występowała w Muszyniance Muszyna, z którą zdobyła złoty medal mistrzostwa Polski. Jednak wkładu w ten sukces nie miała zbyt dużego, gdyż niezbyt często pojawiała się na boisku. Była reprezentantka Polski w nadchodzącym sezonie w Muszynie miałaby zapewne jeszcze mniej okazji do gry, gdyż do i tak mocnego zespołu dołączyły kolejne zawodniczki. Tym samym Karczmarzewska-Pura zdecydowała się na grę w Białymstoku, chociaż miała też propozycję z MKS-u Dąbrowa Górnicza.

 

Zgadza się, że były inne oferty, ale zdecydowałem się na Białystok, gdyż w pewien sposób skusiła mnie osoba trenera Dariusza Luksa . Chociaż nie znam go osobiście, wiem, że jest to młody szkoleniowiec, który ma ambicję, żeby coś osiągnąć, czyli podobnie jak ja – śmieje się siatkarka. – Nie obawiam się tego, że przechodzę do zespołu, który w dwóch poprzednich sezonach grał o utrzymanie w ekstraklasie. Ja lubię wyzwania i chcę jeszcze pokazać, na co mnie stać . 

Skład mamy już skompletowany – mówi Antoni Prokop , prezes klubu. – Oczywiście gdyby się pojawiła jakaś ciekawa zawodniczka, to nie znaczy, że nie bylibyśmy nią zainteresowani. Pierwszy plan na najbliższy sezon postawiony przed zespołem będzie taki, żeby nigdy więcej nie grał już w barażach o utrzymanie. A konkretnie, na jakie miejsce będziemy liczyć, to się dopiero okaże, gdyż wszystkie zespoły mocno zmieniają składy. Potem przekonamy się, jaka będzie siła poszczególnych ekip .

 

Niewykluczone, że jednak będą jeszcze zmiany w białostockim zespole. Włodarze klubu chcieliby wypożyczyć do innej drużyny Justynę Sachmacińską . Z kolei już raczej na pewno w Białymstoku zostanie Magdalena Saad . Pozyskaniem libero zainteresowane były Winiary, ale suma podyktowana przez białostoczan była bardzo wysoka. W dalszym ciągu apetyt natomiast na pozyskanie Eleny Hendzel ma Farmutil Piła. – Hendzel ma z nami ważny kontrakt, a o jej pozyskanie formalnie nikt nie zabiegał – ucina Prokop.

 

Białostockie siatkarki obecnie przebywają na urlopach, a do treningów wrócą 4 sierpnia. Na początku przygotowań będą ćwiczyć w Białymstoku. Następnie najprawdopodobniej od 20 do 27 sierpnia będą przebywać na obozie w Spale, skąd wyjadą do Rzeszowa na Akademickie Mistrzostwa Polski. Później wezmą udział przynajmniej w trzech turniejach: w Gdańsku, Iławie i Białymstoku. Początek sezonu ligowego planowany jest na 18 października.

 

* Tomasz Piekarski (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved