Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Luigi Mastrangelo zostaje w Romie

Luigi Mastrangelo zostaje w Romie

Środkowy bloku włoskiej kadry, Luigi Mastrangelo zaskoczył dziś cały włoski świat siatkarski. Zawodnik zgodził się na grę w Serie A2 wraz ze swoim zespołem M Roma Volley.

Gdy tylko okazało się, że Roma nie zagra w Serie A1, Mastrangelo jako jeden z pierwszych otrzymał wiele nowych propozycji. Interesowały się nim kluby z Cuneo, Modeny, Taranto. Wtedy jednak okazało się, że zawodnik nie może tak po prostu szukać nowego pracodawcy, bowiem jest wciąż pod kontraktem z Romą. Włodarze klubu postanowili zgłosić klub do niższej klasy rozgrywek.

W mediach rozgorzała dyskusja, czy Mastrangelo ma prawo domagać się rozwiązania kontraktu czy nie. Zawodnik milczał. Dzisiaj w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport sam wyjaśnił wszystkie wątpliwości. – Tutaj nie chodzi o pieniądze, ale o honor wobec mojego pracodawcy – powiedział Mastrangelo. – Podpisałem kontrakt na dwa lata z Romą i zamierzam go wypełnić.Trudno wyobrazić sobie jednego z najbardziej doświadczonych zawodników reprezentacji Italii, występującego w serie A2. – Podjąłem tą decyzję wspólnie z moją żoną. Moja rodzina czuje się w Rzymie bardzo dobrze. Zapisaliśmy Samuele (syn zawodnika przyp.red.) do szkoły w Rzymie, za dwa tygodnie urodzi się moja córka – wyjaśniał powody decyzji Mastrangelo.

Zawodnik ma nadzieję, że jego przerwa od A1 potrwa tylko jeden sezon. – Jestem zawodnikiem Romy i będę z nią trenował podobnie jak wszyscy pozostali zawodnicy. Mam nadzieję kontynuować rozwój siatkówki w tym mieście, zwłaszcza poprzez zwycięstwo w A2 i powrót zespołu do serie A1 w przyszłym roku.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved