Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Krzysztof Gierczyński: W Polsce tego nie ma

Krzysztof Gierczyński: W Polsce tego nie ma

fot. archiwum

- To co mówili koledzy sprawdziło się - powiedział Krzysztof Gierczyński, który po powrocie reprezentacji siatkarzy z Japonii otrzymał od Raula Lozano tydzień wolnego. - Najbardziej męczące w tym wszystkim były długie podróże.

Krzysztof Gierczyński wyleciał z ekipą na mecze z Egiptem, a następnie był w Chinach oraz Japonii. – Same mecze były podobne do innych, trzeba po prostu wyjść i zagrać – mówi zawodnik Asseco Resovii Rzeszów. – Przeloty dały się mocno w kość. Nigdy wcześniej nie latałem tak daleko, nigdy wcześniej nie spędziłem tylu godzin w samolocie. Miejsca w których byliśmy miały sporo egzotyki. Tylko hotele były takie same jak w Europie.

 

Reprezentanta Polski zaskoczył rozmach z jakim rozwijają się Chiny. – Wiele na ten temat słyszałem i czytałem – powiedział. – Sądziłem jednak, że dotyczy to w głównym stopniu Pekinu, Szanghaju czy innych wielkich miast. O Hangzhou wcześniej nawet nie słyszałem. Co zobaczyłem na miejscu zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Nowoczesne biurowce, wielopoziomowe autostrady, wspaniała hala – oglądając to wszystko żałowałem, że w Polsce nie ma czegoś takiego. Tokio jest światową metropolią i ogrom tego miasta robi na każdym wrażenie. 

Krzysztof Gierczyński ma stawić się na zgrupowanie przed meczami z Japonią w Łodzi. Na razie załatwia w Rzeszowie różne sprawy, mecze w Spodku zobaczy z trybun. – Trzeba też pobyć z rodziną – powiedział.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved