Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Karol Kłos: Chcę przywieźć medal z Czech

Karol Kłos: Chcę przywieźć medal z Czech

Środkowy J.W. Construction OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej, Karol Kłos znalazł się w osiemnastoosobowym składzie reprezentacji Polski juniorów, która przygotowuje się w Wiśle do zbliżających się mistrzostw Europy.

Trener reprezentacji, Karol Janaszewski poza Kłosem powołał jeszcze trzech innych środkowych: Łukasza Wiśniewskiego, Łukasza Polańskiego i Przemysława Kasparka. Dlatego podstawowym celem Karola Kłosa jest „załapać” się do dwunastki, która pod koniec sierpnia pojedzie do Brna na czempionat. – Bardzo bym chciał wystąpić w tych mistrzostwach. Zrobię wszystko, żeby znaleźć się w turniejowej dwunastce, a potem – żeby grać w podstawowym składzie. Na razie skupiam się na ciężkiej pracy na treningach – powiedział dziewiętnastoletni Kłos.

Kłos z powodu przygotowań reprezentacji nie weźmie udziału w pierwszym obozie „Inżynierów”. Nie powinno to stanowić jednak żadnego problemu. Zdolny zawodnik kondycję i formę szlifować będzie przecież podczas zgrupowań kadry. – Ale tak stanie się tylko w przypadku, kiedy trener Janaszewski będzie widział mnie w składzie na mistrzostwa – zaznaczył ze śmiechem Kłos.Przypomnijmy, że Kłos to srebrny medalista mistrzostw Europy kadetów z 2007 roku i zdobywca piątego miejsca w tej samej kategorii wiekowej w mistrzostwach świata. W obu tych turniejach był trzecim środkowym i pełnił rolę zmiennika. W eliminacjach do tegorocznych mistrzostw Starego Kontynentu Karol był już obok Łukasza Wiśniewskiego podstawowym graczem drużyny narodowej. Czy będzie tak także i w Brnie? – O tym zadecyduje trener Janaszewski. Ja bardzo bym chciał zagrać w szóstce i przywieźć z Czech medal. To takie moje małe marzenia – powiedział na koniec Kłos.

źródło: inf. prasowa, siatkowka.azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved